banner564
banner556

Otostop çekerek başları belaya girdi

Otostop çekerek bindikleri araçtan 5 paket uyuşturucu çıkınca başları belaya girdi

banner611
Otostop çekerek başları belaya girdi
banner598
banner616
Çiğdem AYDIN
   Ülke genelinde önceki akşam gerçekleştirilen huzur operasyonlarında, ilginç durumlarla karşılaşıldı. Cürümleri Önleme Şubesi ve Trafik polisleri tarafından gerçekleştirilen huzur operasyonunda uyuşturucu madde ele geçirildi. 
   Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda trafik polisleri tarafından kontrol edilen Süleyman Bulut yönetimindeki bir araç içinde 5 paket ‘Bonzai’ türü uyuşturucu bulundu. Hız limitini aştığı gerekçesi ile durdurulan araçtan uyuşturucu çıkması üzerine Süleyman Bulut’un yanı sıra, 3 öğrencinin de başı belaya girdi. Otostop çeken 3 Iraklı öğrenci, polis tarafından tutuklanmalarına tepki gösterdi. 

Kan ve idrar örnekleri alındı
   Dün mahkemeye çıkarılan üniversite öğrencileri M.S. M.(E-22), Y.S.B.(E-18), M.A. A.E. (E-26 ), mahkemenin 2 gün tutuklyuluk emri vermesi sonrasında “Yandık Allah” diyerek, suçsuz olduklarının anlaşılması talebinde bulundular.  Gözaltına alınan zanlılar Girne Polis Müdürlüğü’ne götürüldü. Sorgulanan zanlılardan Süleyman Bulut gönüllü ifade verirken Irak uyruklu üç zanlı, Girne çemberinde otostop çektiklerini, zanlı Bulut’un kendilerini araca aldığını, suçla bağlantıları olmadığını iddia etti. Dört zanlı sorgularının ardından kan ve idrar örnekleri alınmak üzere Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada kan ve idrar örnekleri alınan zanlılar dün sabah Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Bulut gönüllü ifade verdi
Zanlılar hakkında 2 gün süre ile tutukluluk talep eden polis, 12 Eylül saat 22.30 sıralarında Girne-Lefkoşa anayolunun bir - ikinci kilometreleri arasında Süleyman Bulut yönetimindeki araçta yapılan aramada 15 gram centetik cannabionid türü uyuşturucu ele geçirildiğini söyledi. Araçta içerisinde uyuşturucu olan sigara izmariti de bulunduğunu belirten polis, zanlı Süleyman Bulut ile araçta yolcu olarak bulunan üç zanlının gözaltına alındığını ve haklarında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Polis, zanlı Bulut’un gönüllü ifade verdiğini ve mesele ile bağlantılı bir kişinin daha arandığını söyledi. Polis zanlılardan kan ve idrar örneği alındığını belirterek yürütülecek soruşturma aşamasında 2 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Iraklı öğrencilerin isyanı
Tutukluluk talebi üzerine söz hakkı verilen zanlılardan Bulut itiraz etmezken, Irak uyruklu öğrenciler, otostop çektiklerini, araca bindiklerini suçla bağlantıları olmadığını öne sürdü. Zanlı öğrenciler, gerçeğin kan ve idrar tahlilleri sonucu ortaya çıkacağını iki gün tutuklu kalmak istemediklerini dile getirdi. Zanlıların itirazı üzerine duruşmaya bakan yargıç, polisin soruşturma yapıp gerçeği ortaya çıkarması için süreye ihtiyacı olduğunu ifade ederek talep edilen 2 günlük süreyi kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474