banner564
banner622

Hedef Fedonos

Baf Belediyesi’nin 126 bin metrekarelik Türk arazisi kullandığı açıklandı

Hedef Fedonos
banner598
 Rum siyasilerini, güneydeki Türk mallarını yağmalamakla suçlayan Baf Belediye Başkanı’nın son iki yılda 126 bin metrekarelik Türk arazisi kullandığı açıklandı.
   Alithia gazetesi, belediyenin bu topraklardan örneğin park alanı olarak kullandığını, ya da üçüncü şahıslara tekrardan kiralayarak büyük kazançlar elde ettiğini belirterek, bölgedeki hamamın bile üçüncü kişilere yeniden kiralama olanağıyla Baf Belediyesi’ne verildiğini aktardı.
   Gazete, bu durumun, Fedonos’un Kıbrıs Türk mallarının sadece ya da öncelikle göçmenlere verilmesi gerektiğine dair açıklamalarına ters olduğunu savundu.
   Fedonos’un bizzat kendisinin, Baf’ın Avrupa kültür başkenti olacağına atıfta bulunarak bahse konu Kıbrıs Türk topraklarını almayı istediğini kaydeden gazete, özelikle bu sebepten dolayı, Avrupa karşısında zor durumda kalınmaması için devletin Baf’a 126 bin 500 metrekarelik Kıbrıs Türk toprak desteğinde bulunduğunu aktardı.

Yağmanın önüne geçilmedi

   Öte yandan Feronos dün yaptığı yeni açıklamalarda, devletin Kıbrıs Türk malları ve hali araziler alanında yaşanan yağmanın önüne geçmek için hiçbir şey yapmadığını söyledi.
   Haravgi gazetesine göre, partilerin ön saflarında bulunanların Kıbrıs Türk mallarıyla ilgili kurulan çeteye karıştıklarını belirten Fedonos, bu kişilerin hedefinin topluma katkıda bulunmak değil, kendi çıkarlarını korumak olduğunu kaydetti.

Şagolas açıklama yaptı

   Fedonos, açıklamalarında Şakolas Şirketler Grubu’na yönelik yeni suçlamalarda da bulundu Fedonos, devletin, Şakolas Şirketler Grubu’na hizmet ettiği için şimdi sanık sandalyesinde bulunacağını da savundu.
   Şakolas Şirketler Grubu ise son yaptığı açıklamada, Fedonos’un arzuladığı gibi kendini tanıtma ve gösteriş oyununa katılmayı istemediğini belirterek, Kıbrıs Türk mallarıyla ilgili ayrıntılı açıklamalar yaptıklarını, tüm yanıtların verildiğini ve geri kalanlar için sözün adalette olduğunu kaydetti.
   Fileleftheros gazetesi, Stassinos Investment adlı şirketin de Fedonos’un bazı açıklamalarından dolayı hukuk yoluna gideceğini kaydetti.
   Şirket, Fedonos’un iddialarına karşı bazı izahatlarda da bulundu.
   Öte yandan Alithia gazetesine göre KOAP (Tarımsal Ödemeler Örgütü), yaptığı açıklamada, 2018 yılında itibaren tarım arazileri için ödenek başvurusunda bulunacakların arazileri Kıbrıs Türk malıysa, başvurulara Kıbrıs Türk Malları Vasiliğiyle ilgili yapmış oldukları anlaşmayı da eklemleri gerekeceğini duyurdu.
   Habere göre, bu prosedüre, Rum İçişleri Bakanlığı ile birlikte karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2017, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474