21 yıllık özlem

YDÜ, Beşparmak Dağlarındaki yangın nedeniyle 1995’te gerçekleştiremediği mezuniyet törenini 2016’da yaptı

21 yıllık özlem
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), 1995 yılında Beşparmak Dağlarında meydana gelen yangın sebebiyle gerçekleştiremediği mezuniyet törenini 21 yıl sonra gerçekleştirdi.
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre önceki gün gerçekleşen mezuniyet töreninde Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ.Günsel, Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel Rektör Prof. Dr. Ümit Hasan, 1995 yılında dönemin Başbakanı Hakkı Atun, Girne Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güleç Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Bektaş, Prof.Dr. Fahreddin Sadıkoğlu, Prof.Dr. Tamer Şanlıdağ, Öğrt. Üyeleri, 1995 yılında mezun olan öğrenciler ve aileleri hazır bulundu. 
Tören Atatürk Eğitim Fakültesi Öğrt.Görv. İlyas Abdullin'in müzik dinletisi ile başladı. Ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yanısıra Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş ve hayatını kaybeden mezun öğrenciler Taha Telli ve Urcan Vangöl anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla devam etti. 
Törenin açılış konuşmasına geçilmeden önce Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ömer Paç'ın törene ilişkin mesajı okundu.
Daha sonra açılış konuşmasını Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, gerçekleştirdi.
Mezunlar adına Bilgisayar Enformatik Bölüm mezunu ve aynı zamanda bu bölümün şu an başkanı olan Doç.Dr. Nadire Çavuş’un konuşmasından sonra ise Yakın Doğu Üniversitesi Mezunlar Derneği Genel Sekreteri İlker Küçüker, Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Alper Karayama, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr. İrfan S.Günsel, Döneminin Başbakanı Hakkı Atun konuştu.
Törende Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel de mezunlara hitap etti.
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 09:17

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER