8 ay yatacak

Bir tanıdığının evinden 6 bin lira çalan 70 yaşındaki Özkan Kinsiz cezaevine gönderildi

8 ay yatacak

 Suna ERDEN

Girne’de bir tanıdığının evine girip 6 bin TL çaldıktan sonra yurt dışına kaçan ve bir yıl sonra geri gelirken Metehan Sınır Kapısı’nda yakalanan 70 yaşındaki Özkan Kinsiz hakkındaki dava dün karara bağlandı. Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde “ev açma, sirkat ve mülke tecavüz” suçlarından yargılanan Özkan Kinsiz, hapse mahkûm edildi.  
Nüvit Gazi başkanlığındaki ağır ceza heyeti sanığı 8 ay hapis cezasına çarptırdı. 
Sanık hakkında verilen kararı okuyan Başkan Nüvit Gazi, sanığın 2018 yılı Mayıs-Ekim ayları arasında bir şahsın evine girerek 6 bin TL nakit para çaldığını ifade etti. 
Gazi,  parası çalınan şahsın evinde güvenlik kamarası olduğu için sanığı tespit edip polise haber verdiğini söyledi. 
Yapılan soruşturmada sanığın olaydan sonra yurt dışına çıkış yaptığının belirlendiğini kaydeden Gazi, 2 Ocak 2019 tarihinde Metehan Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yaparken yakalandığını ifade etti. 
Gazi, sanığın soruşturmanın ardından 4 Ocak 2019 tarihinde cezaevine gönderildiğini belirtti.

Bu tür suçlar yaygınlaştı
Sanığın yargılandığı suçların ev açma, sirkat ve mülke tecavüz olduğunu kaydeden Gazi, bu tür suçların yaygınlaşan ve toplum huzurunu bozan suçlar olduğunu ifade etti.
Gazi, “Kimsenin başkalarının alın teri ile kazandığı malları çalmaya hakkı yoktur” ifadesini kullanarak, bu tür suçlara caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini söyledi. 
Sanığın 70 yaşında sabıkasız bir kimse olduğunu da belirten Gazi, yargılandığı davalardan suçlu bulup 8 ay hapse mahkûm ettiklerini açıkladı. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER