banner564
banner556

Duruşma ertelendi

Güvercinlik’teki kilisede, 50 yaşındaki banka müdürüne cinsel tecavüzde bulunduğu ileri sürülen Çalıcıoğlu çifti mahkemede suçlamaları kabul etmedi

Duruşma ertelendi
Gamze PİR BAYKUR
Gazimağusa’ya bağlı Güvercinlik’te 2015 yılında meydana gelen ve ülke genelinde büyük infial yaratan cinsel tecavüz olayının sanıkları Ömer Çalıcıoğlu ile eşi Rahme Çalıcıoğlu, dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde itham edildi.
Güvercinlik’teki eski kilise bölgesinde 20 Haziran 2015 tarihinde, baş harfleri T.E olan 50 yaşındaki banka şube müdürünün ağzını bağlayıp yere yatırdıktan sonra anüsüne pense sokmak suretiyle cinsel tecavüzde bulundukları iddia edilen sanık Ömer Çalıcıoğlu ile eşi Rahme Çalıcıoğlu, mahkemede ithamları kabul etmedi.
 “Cinsel tecavüz”, “Ciddi darp”, “Kasti hasar”, “Tecavüzkar alet taşıma”, “İnsan kaçırma”, “Şiddet tehdidi”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma” ve “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu” olmak üzere 8 davadan itham edilen Çalıcıoğlu çiftinin duruşması 9 Ocak tarihine tehir edildi.

Olay nasıl olmuştu?
Sanık Ömer Çalıcıoğlu, 20 Haziran 2015 tarihinde, eşi olan sanık Rahme Çalıcıoğlu’na, aralarında ilişki olduğunu düşündüğü banka müdürü T.E’yi telefonla arattırarak, T.E’nin Güvercinlik köyünün kuzey kısmında bulunan eski kilise bölgesine gelmesini sağlamıştı. T.E konu bölgeye geldikten sonra sanık Ömer Çalıcıoğlu  gizlendiği arabadan çıkmış ve tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu tabancayı T.E’ye doğrultup  yüzüne vurmuş akabinde ise T.E’yi yere yatırdıktan sonra T.E’nin ellerini bağlamıştı. Sanık Ömer Çalıcıoğlu, akabinde T.E’nin kıyafetlerini çıkartıp cinsel tecavüzde bulunmuş ve T.E’nin çıplak görüntülerini videoya kaydederek T.E’yi polise gitmesi halinde görüntüleri internette yayınlamakla tehdit etmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2017, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473