banner564
banner622

Kurultay süreci başladı

TDP Lefkoşa İlçe Başkanlığı’na Halil Hızal seçildi, yönetim belirlendi

Kurultay süreci başladı
banner598

 Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa İlçesi 6. Olağan Kongresi yapıldı. TDP Lefkoşa İlçe Başkanlığı’na Halil Hızal seçildi.

Yapılan açıklamaya göre açılış, divanın oluşumu ve saygı duruşunun ardından, Lefkoşa İlçe Başkanı Özmen Birinci, Genel Sekreter Cemal Varoğlu, TDP Genel Başkanı, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in konuşması ile devam eden kongrede, faaliyet ve mali rapor oybirliği ile onaylandı. Kongre, seçimler bölümünün ardından, dilek ve temenniler ile sona erdi. 
TDP Lefkoşa İlçe Başkanlığı’na Halil Hızal seçilirken, İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Çelen Çağansoy, Özmen Birinci, Alev Denizgil, Evrim Hınçal, Güner Ersen, Hasan Burgaç, Arınç Perçinci, Bora Rıfatoğlu, Ömer Metbulut, Hakkı Gürcan. 


Özyiğit: Tek gailemiz toplumun geleceği
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit konuşmasınada; Lefkoşa İlçe Kongresi'nin Kasım ayı içerisinde yapılması planlanan 6. Olağan Kurultay’a giden sürecin başlangıcı olduğunu belirtti.
en Özyiğit, Lefkoşa'nın ardından diğer ilçelerde de olağan kongreleri gerçekleştirerek, büyük kurultaya hazırlanacaklarını belirtti.
Özyiğit, "Şunu çok açık ve net olarak vurgulamak isterim ki, bu ülkede sosyal demokrat hareketin öncüsü ve en büyük temsilcisi TDP'dir" dedi.
Konuşmasında son günlerde yaşanan gelişmeler ile hükümet icraatlarına da değinen Özyiğit, koalisyon hükümeti olarak tek gailelerinin toplumun geleceği olduğunu vurguladı. Yaşanan döviz krizi karşısında özellikle dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere, toplumun zor günlerden geçtiğinin bilinciyle tüm imkanları zorlayarak tedbir almaya çalıştıklarını belirten Özyiğit, alınan ve alınacak tedbirlerle birlikte, birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi halinde zor günlerin aşılacağına inanç belirtti.

Varoğlu: Yeni öneriler hükümete sunulacak
TDP Genel Sekreteri Cemal Varoğlu ise konuşmasında dar ve sabit gelirli vatandaşların özellikle TL'nin döviz karşısında değer kaybetmesi ve buna bağlı olarak hayatın pahalılaşması sonucu yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için hükümet ortakları ile birlikte tüm imkanları zorlayarak bazı önlemler aldıklarını belirtti. Varoğlu, TDP Ekonomi Komitesi'nin de kısa sürede çalışmalarını tamamlayarak önümüzdeki döneme ilişkin bugüne kadar alınan önlemlere ek olarak yeni önerileri hükümet ortaklarıyla paylaşacaklarını açıkladı.
Kıbrıs konusunun en temel sorun olduğunu, yaşanan birçok sorunun temelinde de çözümsüzlüğün yattığını belirten Varoğlu, "Kıbrıs sorununun çözümü bizim için son derece hayatidir. Bugüne kadar çözüm ve barış için mücadele veren partilerin başında gelen TDP, bu duruşunu bundan sonra da kararlılıkla sürdürecektir" dedi.

Hızal: TDP’nin kilit görevi var
TDP Lefkoşa İlçe Başkanlığı’na seçilen Halil Hızal, Lefkoşa İlçe Başkanlığı görevine getirilmesine onay ve destek veren tüm kişilere teşekkür etti.
Ülkenin, bölgenin ve dünyanın yaşadığı sorunların farkında olduğunu, özellikle son aylarda özellikle ülkenin çok zor bir dönemden geçtiğini belirten Hızal, ekonomik krizin yansımalarının en aza indirgenmesinin ancak toplumsal dayanışma ile mümkün olabileceğine dikkat çekti.
Bu toplumsal dayanışmanın oluşmasında, pekiştirilmesinde TDP'nin kilit bir görevi ve sorumluluğu olduğunu, kendisinin de bu göreve gelerek buna katkıda bulunmak istediğini belirten Hızal, tecrübeli ve özellikle genç arkadaşları ile birlikte çalışarak, hem partiyi hem de toplumu daha ileriye taşıyacaklarına inanç belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473