banner564

Önemli görüşmeler yaptı

Din İşleri Başkanı Atalay, İsveç’teki temaslarına devam ediyor

Önemli görüşmeler yaptı
banner598
İsveç Dindar Sosyal Demokratlar Topluluğu’nun davetlisi olarak İsveç’te bulunan Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, ziyaret ve temaslarına devam ediyor. Din İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, “Dini Liderler Arası İletişim-Kıbrıs’ta Barış Sürecine Katkıları” ve dini konularda konferanslar vermek üzere önceki gün İsveç’e giden Atalay, İsveç İslam Federasyonu Başkanı Tahir Akan, Yeşiller Partisi Grup Başkanı Mehmet Kaplan ve KKTC Stockholm Temsilcisi Damla Güçlü’yü ziyaret etti. Türkiye Cumhuriyeti İsveç Büyükelçiliği’ni de ziyaret eden Atalay, müsteşarlar U. Mustafa Sertel ve M. Taylan Tokmak ile bir araya geldi. Başkan Atalay’a, Yeşiller Partisi Grup Başkanı Mehmet Kaplan ve İsveç Dindar Sosyal Demokratlar Lideri Peter Weiderug eşlik etti.

Seçimlerde başarı diledi
Atalay, Cuma namazını kıldığı Fittja Ulu Camisi’nde, Stockholm Din Hizmetleri Müşaviri Fatih Mehmet Karaca, Botkyrka İlçesi Belediye Başkanı Katarina Berggren, Sosyal Demokrat İşçi Partisi Milletvekili Adayı Serkan Köse, Liberal Parti Milletvekili Sedat Doğru ile bir araya geldi.
İsveç’te bugün yapılacak genel ve yerel seçimler hakkında bilgi alan Atalay, bütün partilerden katılan Türkiye kökenli adaylara başarılar diledi.
Din İşleri Başkanı Atalay’ın İsveç’teki temasları bugün sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474