banner564
banner556

Öğrenciler performans sergiledi

GAÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü Yıl Sonu Konseri düzenlendi

Öğrenciler performans sergiledi
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim Fakültesi, Müzik Öğretmenliği Bölümü Yıl Sonu Konseri Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Dönem boyunca öğrencilerin öğrendiği bilgileri seyircilerle paylaşmak amacı ile düzenlenen Yıl Sonu Gösterisi’nde klasik, popüler ve halk müzikleri seslendirildi.
GAÜ Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Sönmezler, Müzik Öğretmenliği Bölümünün, kurulduğu günden itibaren dördüncü konserini gerçekleştirdiklerini belirterek, Müzik Öğretmenliği Bölümü akademisyenleri olarak büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirtti. 
GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk ise yaptığı konuşmada, müziğin; acımızda, başarılarımızda ve zaferlerimizde bizlerle beraber olduğunu ve müziğin anımızdaki ruhaniyetimize tesir ettiğini ifade etti. 
GAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan ise GAÜ Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünün hazırlamış olduğu konserin, kendileri için çok önemli olduğunu, Müzik Öğretmenliği bölümünün yeni gelişen, gittikçe güçlenmeye devam eden bir bölüm olduğunu vurguladı.
Konuşmaların ardından, GAÜ Müzik Öğretmenliği Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Deniz Sever’in piyano resitali ve bölüm öğrencilerin solo ve grup performansları sergilendi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 10:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472