banner564
banner556

Erenköy Mücahitler Cemiyeti’nden TAK Müdürü Saygılı’ya teşekkür ziyareti

Erenköy Mücahitler Cemiyeti Başkanı Kutlay Keço, Asbaşkan Mustafa Akgüç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Fadıl İncirli ile Şakir Öksüz’den oluşan heyet Türk Ajansı-Kıbrıs (TAK) Müdürü Neriman Saygıl’yı ziyaret etti.

Erenköy Mücahitler Cemiyeti’nden TAK Müdürü Saygılı’ya teşekkür ziyareti

SAYGILI: “BİR DEVLETE, ÖZGÜRLÜĞE SAHİP OLUNMASINDA ERENKÖY DİRENİŞİ’NİN VE ERENKÖY’DE DİRENENLERİN  PAYI BÜYÜK”

Lefkoşa, 14 Ağustos 14 (T.A.K): Erenköy Mücahitler Cemiyeti  Başkanı Kutlay Keço, Asbaşkan Mustafa Akgüç  ve Yönetim Kurulu Üyeleri Fadıl İncirli ile Şakir Öksüz’den oluşan heyet Türk Ajansı-Kıbrıs  (TAK) Müdürü Neriman Saygıl’yı ziyaret etti.

Erenköy Direnişi’nin 50. yıldönümü vesilesiyle gerçekleştirilen ziyarette konuşan Erenköy Mücahitler Cemiyeti Başkanı Kutlay Keço, bu yıl düzenlenen anma törenine ilginin çok fazla olduğunu kaydetti ve bunun TAK’ın 50. yıldönümünü yansıtan haberlerinden kaynaklandığını belirterek teşekkür etti.

SAYGILI

TAK Müdür Neriman Saygılı da Erenköy’ün vatan müdafaası için ailelerinden habersiz bir şekilde mücadeleye gelen öğrencilerden oluşmuş bir birimin anıtlaştığı yer, Kıbrıslı Türklerin direnişinin noktası, hatıralarda kalan yeri olduğunu söyledi.

Bunun kendisi için de çok önemli olduğunu kaydeden Saygılı, Kıbrıs Türkü adına Cemiyet üyelerine teşekkür etti.

Saygılı, “Sizlerin direnişi, özgürlüğünüzden, vatanınızdan toprağınızdan onurunuzdan hiçbir şekilde taviz vermeden yapmış olduğunuz  mücadele herkese moral gücü oldu, diğer bölgelerde ondan sonrası için Türkiye’yi ikna etme adına da etkili oldu” diye  konuştu.

Bir devlete, özgürlüğe sahip olunması konusunda Erenköy Direnişi’nin ve Erenköy’de direnenlerin büyük payı olduğunu vurgulayan Saygılı, hiç savaşların yaşanmadığı bir dünya temennisinde bulundu.

Saygılı TAK’ın görevlerinden birinin de Erenköy Direnişi’nin yıldönümü gibi olayları  duyurmak olduğunu kaydetti ve amaca ulaştıkları  için mutlu olduklarını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473