İsrail’in Negev'de yıktığı evler

İsrail ordusunun, Negev çölünde 1 ayda 30 ev ile 3 camiyi yıktığı bildirildi.

İsrail’in Negev'de yıktığı evler

İSRAİL ORDUSU, NEGEV ÇÖLÜNDE 1 AYDA 30 EV İLE 3 CAMİ YIKTI

İSRAİL POLİSİ, TAŞ ATTIKLARI GEREKÇESİYLE 9 VE 11 YAŞLARINDA FİLİSTİNLİ 2 ÇOCUĞU GÖZALTINA ALDI

İsrail ordusunun, Negev çölünde 1 ayda 30 ev ile 3 camiyi yıktığı bildirildi.

Filistin İslami Hareketi Negev Sorumlusu Usame el-Agibi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun bir ayda Negev'de ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Filistinliler'e ait 30 evi ve 3 camiyi yıktığını belirtti.

Agibi, son zamanlarda İsrail'in ev yıkma operasyonlarını arttırdığını ifade etti.

İsrail, Negev'deki köylere elektrik ve su gibi yaşam için zorunlu hizmetleri sunmamanın yanı sıra bu bölgede yaşayan Filistinliler'in toprak mülkiyetini de tanımıyor. Bölgedeki evlerin ruhsatsız olduğunu iddia eden İsrail, sık sık Filistinliler'e ait evleri yıkıyor.

Öte yandan İsrail polisinin, taş attıkları gerekçesiyle 9 ve 11 yaşlarında Filistinli 2 çocuğu gözaltına aldığı bildirildi.

İsrail radyosunun haberine göre, İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, Doğu Kudüs'ün et-Tur mahallesinde İsrail'e ait ambulansa taş atan 9 yaşındaki Filistinli bir çocuğun polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Açıklamada, çocuğun anne ve babasının polis merkezine çağrıldığı ve dosyasının çocukların işlerine bakan kuruma sevk edildiği aktarıldı.

İsrail polisinden bir kaynak da Doğu Kudüs'ün Selvan beldesinde İsrail'e ait bir araca taş atan 11 yaşındaki Filistinli bir çocuğun polis tarafından gözaltına alındığını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2014, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER