banner564
banner556

Babür Özar onurlandırdı

Güreşseverler Derneği tarafından 12.Rifat Şener Güreş Üstün Hizmet Ödülü verildi

banner611
Babür Özar onurlandırdı
banner598
banner616
Spor Dairesi’nin eski müdürlerinden Babür Özar’a, Güreşseverler Derneği tarafından 12.Rifat Şener Güreş Üstün Hizmet Ödülü verildi.
Ödül töreni, 14 Eylül 2017 Perşembe akşamı Lefkoşa Türk Belediyesi Spor Kulübü’nün Lefkoşa Atatürk Stadı’ndaki lokalinde yapıldı.
Törende eski spor bakanı Günay Caymaz ve KKTC Güreş Federasyonu Başkanı Hüseyin Kavaz da hazır bulundu.

Hatay: Rifat Şener’i saygıyla anıyoruz
Güreşseverler Derneği Başkan Yardımcısı Yücel Hatay, törende yaptığı açılış konuşmasında, ülkemizde güreşin örgütlü hale gelmesinde ve Güreş Federasyonu’nun kurulup güreşçilerimizin Dünya ve Avrupa şampiyonlarında mindere çıkmasında büyük payı olan Rifat Şener’i ölümünün 15.yılında saygıyla andıklarını belirtti. 
Yücel Hatay’ın konuşmasından sonra Babür Özar’a ödülü, Güreşseverler Derneği Başkanı Arif Kanlıada ile eski spor bakanı Günay Caymaz birlikte takdim etti. 

Günay Caymaz’da üniversitelere sitem
Günay Caymaz da arkadaşı Babür Özar’ı ödüllendirme töreninde bulunmaktan memnun olduğunu ifade ederek geçmişte birlikte birçok başarılara imza attıklarını belirtti. Bakanlığı döneminde Üniversiteler Spor Federasyonu’nu kurarak üniversiteleri spora çekme başarısını gösterdiklerini, ancak gelinen aşamada üniversite sayısının artışı oranında gelişme olmadığını üzülerek gördüğünü söyledi. Günay Caymaz, güreş müsabakalarına sadece iki üniversitenin katılmakta olmasının bu üzüntüsünü daha da artırdığını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2017, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474