Basketbolda Avrupai organizasyon

YDÜ tarafından organize edilen ve 6 takımın mücadele edeceği turnuva yarın başlayacak

Basketbolda Avrupai organizasyon
Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye ve Avrupa’nın elit takımlarının katılımıyla gerçekleştirilecek olan Uluslararası Dr. Suat Günsel Kupası Basketbol Turnuvası ile ilgili basına bilgi verildi.
Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, NEU RA25 Spor Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında; Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı   Doç. Dr. Murat Tüzünkan, Elexus Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Baturalp Bozkurt, Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Yrd. Doç. Hakan Atamtürk, Kıbrıs Türk Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu ile Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatör Yardımcısı Erhan Ayaz hazır bulundu.

Kıbrıs Türk spor tarihinde milat yaşanacak
Toplantının açılış konuşmasını yapan Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Tüzünkan ülkemizde Avrupa’nın önde gelen takımları ile Türk takımlarının yer aldığı bir turnuvanın ilk kez yapıldığını söyledi.
Doç. Dr. Tüzünkan turnuvayı düzenlenmelerinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, İspanya’dan Castros Barine, Belçika’dan CB Avenida, Çek Cumhuriyeti’nden ZVZ USK Prague ile ülkemizden Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye’den Galatasaray ve Hatay BŞB takımlarının turnuvada yer alacağını hatırlattı. 

Doç. Dr. Günsel: Turnuva maçların ülkemizde oynanması için bir basamak olacaktır…
Toplantıda ilk sözü alan Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı olarak dördüncü yıllarında Uluslararası bir turnuvayı ülkemize taşıdıklarını ve heyecanlı olduklarını dile getirdi.
Maçların ülkemizde oynanması için mücadeleye devam ettiklerini belirten Doç. Dr. Günsel, turnuvanın ve bu tür organizasyonların bir basamak olduğunu ifade etti. Doç. Dr. Günsel, “Avrupa’nın önde gelen takımlarının turnuvayı kabul ederek buraya gelmesi basamakları tırmandığımızın göstergesidir” dedi.
Eurolague ve EuroCup takımlarından oluşan turnuvanın basketbol otoriterleri tarafından Mini Euroleague olarak anılmaya başlandığını anlatan Doç. Dr. Günsel, ev sahibi olarak heyecanlı olduklarını yineledi. 

Ertuğ Nasıroğlu: Bu gibi organizasyonlar yapılması ülke sporuna önemi gösteriyor…
Kıbrıs Türk Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu da konuşmasında, Yakın Doğu Üniversitesi’nin düzenlediği turnuvanın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne büyük katkısı olduğunu vurguladı.
Turnuva ile tanınma yönünde bir adım daha atıldığını ve ülke sporuna büyük önem verildiğini dile getiren Nasıroğlu, Basketbol Federasyonu olarak üzerlerine düşen görev bilinciyle katkı sağlayacaklarını söyledi. 
Turnuvanın düzenlenmesine öncülük eden Yakın Doğu Üniversitesi yönetimine teşekkür eden Ertuğ Nasıroğlu başarılı bir turnuva geçirilmesini diledi.

Baturlap Bozkurt: Uluslararası önem kazanmış bir turnuvayı desteklemekten onur duyuyoruz…
Elexus Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Baturalp Bozkurt da yaptığı konuşmada, uluslararası anlam kazanan turnuvada yer almaktan mutluluk duyduklarını ve Elexus Otel olarak turnuvanın konaklama sponsorluğunu üstlendiklerini söyledi. 
Hem sporu desteklemek hem de kadınların öne çıktığı bir sporu desteklemekten büyük onur duyduklarını ifade eden Bozkurt, sosyal projelerde bulunarak başka kişileri de teşvik etmeyi arzuladıklarını anlattı.

Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk: Turnuva büyük bir vizyonun eseri…
Toplantıda söz alan Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Yrd. Doç. Hakan Atamtürk de, turnuvayı büyük bir vizyonun eseri ve ülkemizde spor adına atılan en büyük adım olarak nitelendirdi.
 
 Erhan Ayaz: Kadın basketbolunun efsaneleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde buluşacak…
Toplantıda son sözü alan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatör Yardımcısı Erhan Ayaz da, turnuva ile ilgili teknik bilgiler paylaştı. 
Turnuvaya katılacak takımları Kuzey Kıbrıs’ta görmenin kendileri için gurur olduğunu ifade eden Ayaz,  “Mini Eurolague düzenliyoruz” dedi.  
Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER