banner564
banner556

Gruplar belirlendi

Beşiktaş ve Trabzonspor’un da mücadele edeceği UEFA Avrupa Ligi'nde kuralar çekildi

Gruplar belirlendi
UEFA Avrupa Ligi'nde 2014-2015 sezonu grup kuraları belirlendi.
Monaco'daki Grimaldi Forum'da yapılan kura çekimine 2. torbadan katılan Beşiktaş ve Trabzonspor'un rakipleri belli oldu. 
C Grubu'nda yer alan Beşiktaş; İngiltere'nin Tottenham Hotspur, Sırbistan'ın Partizan ve Yunanistan'ın Asteras takımlarıyla eşleşti. 
Trabzonspor ise Ukrayna'nın Metalist Kharkiv, Polonya'nın Legia Varşova ve Belçika'nın Lokeren ekipleriyle L Grubu'nda yer aldı.
Kura çekimine göre, ilk maçların 18 Eylül'de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:
Dörder takımın bulunacağı 12 grupta ilk iki sırayı alan ekipler, bir üst tura yükselecek. Avrupa Ligi gruplarında tur atlayan 24 takım, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında üçüncü olan 8 ekiple birlikte son 32 turunda mücadele edecek.
Finale kadar çift maçlı eleme usulü uygulanacak, 27 Mayıs 2015'te Polonya'nın başkenti Varşova'daki Ulusal Stadyum'da oynanacak final karşılaşmasıyla kupa sahibini bulacak.

  
A GRUBU
Villarreal (İspanya)
Mönchengladbach (Almanya)
Zürih (İsviçre)
Apollon Limassol (G.Kıbrıs)

B GRUBU
Kopenhag (Danimarka)
Brugge (Belçika)
Torino (İtalya)
HJK Helsinki (Finlandiya)
 
C GRUBU
Tottenham (İngiltere)
Beşiktaş (Türkiye)
Partizan (Sırbistan)
Asteras (Yunanistan)
 
D GRUBU
Salzburg (Avusturya)
Celtic (İskoçya)
Dinamo Zagreb (Hırvatistan)
Astra Giurgiu (Romanya)
 
E GRUBU
PSV Eindhoven (Hollanda)
Panathinaikos (Yunanistan)
Estoril Praia (Portekiz)
Dinamo Moskova (Rusya)




F GRUBU
Inter (İtalya)
Dnipro (Ukrayna)
Saint-Etienne (Fransa)
Agdam Karabağ (Azerbaycan)
 
G GRUBU
Sevilla (İspanya)
Standart Liege (Belçika)
Feyenoord (Hollanda)
Rijeka (Hırvatistan)
 
H GRUBU
Lille (Fransa)
Wolfsburg (Almanya)
Everton (İngiltere)
Krasnodar (Rusya)
  
I GRUBU
Napoli (İtalya)
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)
Young Boys (İsviçre)
Slovan Bratislava (Slovakya)
 
J GRUBU
Dinamo Kiev (Ukrayna)
Steaua Bükreş (Romanya)
Rio Ave (Portekiz)
Aalborg (Danimarka)
 
K GRUBU
Fiorentina (İtalya)
PAOK (Yunanistan)
Guingamp (Fransa)
Dinamo Minsk (Belarus)
 
L GRUBU
Metalist Kharkiv (Ukrayna)
Trabzonspor  (Türkiye)
Legia Varşova (Polonya)
Lokeren (Belçika)

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2014, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473