“Kanatlarımı kırsaydık keşke anne”

Uyuşturucu illeti yüzünden genç yaşta hayatını kaybeden Arda Erkan’ın hayatından esinlenerek hazırlanan gösteride duygu dolu anlar yaşandı

“Kanatlarımı kırsaydık keşke anne”

Moda tasarımcısı ve kurgucu Abdullah Öztoprak’ın, uyuşturucu ile mücadelede toplumdaki farkındalık ve bilinç düzeyini yükseltmek amacıyla Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu adına hazırladığı “…kanatlarımı kırsaydık keşke anne…” adlı sahne gösterisi, Başbakan Hüseyin Özgürgün'ün katılımı ile önceki gün akşam Merit Park Otel’de yapıldı.

Uyuşturucu illeti yüzünden 7 Temmuz 2015 tarihinde genç yaşta hayatını kaybeden Arda Erkan’ın hayatından esinlenerek hazırlanan gösteriye yoğun ilgi oldu. Arda Erkan’ın hayatından kesitler içeren gösteriyi Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, bazı bakanlar, milletvekilleri de izledi.
Yaklaşık 1.5 saat süren gösteriye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Uyuşturucu ile mücadelenin anlatıldığı sahne gösterisinde duygusal anlar da yaşandı ve bazı izleyicilerin gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.
Başbakan Özgürgün, yaklaşık 1.5 saat süren gösterinin ardından, moda tasarımcısı ve kurgucu Abdullah Öztoprak’a plaket ve çiçek vererek teşekkür etti.
Konuşmasında, uyuşturucunun ülkenin en önemli sorunlarına biri haline geldiğine işaret eden Başbakan Özgürgün, “Hedefimiz, en önemli sorunlarımızdan biri ve gençlerimize musallat olan uyuşturucu belasından ülkemizi, baş tacımız geleceğimiz çocuklarımızı kurtarmak. Abdullah Öztoprak da bu alanda bize çok büyük katkı koyuyor, Hasan Karaokçu büyük emek veriyor” diye konuştu.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu da, uyuşturucu ile mücadelede savaş içinde olduklarını belirterek, “Ne mutlu bizlere ki bu mücadeleye bizler gibi yüreğini koymuş bir Başbakanımız var” dedi.
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER