banner564
banner622

Kırmızı alarm

İzlanda ve Papua Yeni Gine'de volkanik patlamalar meydana geldi

Kırmızı alarm
banner598
İzlandalı yetkililer, Vatnajokull buzulunun kuzeyindeki lav yatağında bir kilometre uzunluğunda volkanik fisür püskürmesinin oluştuğunu, bunun üzerine Bardarbunga Yanardağı yakınında havacılık uyarısı seviyesinin kırmızıya yükseltildiğini açıkladı. İzlanda Hava Trafik Kontrol Merkezi, patlamanın meydana geldiği bölgenin üzerindeki hava sahasının bin 500 metreye kadar kapatıldığını açıkladı. Ülkede 2010 yılında faaliyete geçen Eyyafyallayökül Yanardağı'nın püskürttüğü küller, 100 binden fazla uçak seferinin iptaline ve uluslararası uçuşlarda bir hafta boyunca büyük bir kaos yaşanmasına neden olmuştu.

 Halk tahliye edildi
Papua Yeni Gine'de de Tavurvur Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Güney Pasifik ülkesinin Rabaul bölgesindeki Tavurvur Yanardağı çevresinde yaşayanların patlama üzerine tahliye edildiği, bölgede bazı uluslararası uçuşların rotalarının değiştirildiği belirtildi. Doğu Yeni Britanya Adası'nda bulunan Rabaul kasabasındaki yerleşimlerin büyük bölümü, 1994 yılında Tavurvur'un Vulcan Yanardağı'yla eş zamanlı olarak patlaması üzerine yıkılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2014, 08:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Mr öz siz herşeyi vermeye hazirsi iz hazır olmadığınız tek şey ayakta dimdik kendine saygini yitirmeden şerefli haysiyetli bir duruş ama nerede bu çölde kutup ayısı bulmak gibi

Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Mr öz ladyboy pozisyonunda daha neye nasıl devam etmeyi düşünüyorsunuz planınız nedir ver kurtul mu

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473