“O günler artık rüya”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP devletin kendilerinin emrinde olduğu dönemin hayaliyle yanıp tutuşuyor” dedi

“O günler artık rüya”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu Kuzeykent Miting Alanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, CHP’ye yüklendi.   "CHP'de demokratlık falan arama. Devletin kendilerinin emrinde olduğu dönemin hayaliyle yanıp tutuşuyorlar. Sizin için tatlı bir rüya olan o günler, milletin kabusuydu, hepsi de geride kaldı" şeklinde konuşan Erdoğan, şunları söyledi: "Artık söz de karar da milletindir, yetki de millete aittir. 16 Nisan işte bu karanlık dönemin son kırıntılarının ortadan kalkacağı gündür. "
   Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy'un milletin topla tüfekle orduyla yıkılmayacağını söylediğini hatırlatarak, şöyle devam etti:  "Tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi. Ona göre asıl tehlike, milletin arasındaki rabıtanın çözülmesi, herkesin kendi derdine, kendi menfaatine düşmesiydi. Bunun için Mehmet Akif Kastamonu'da 'Müslüman yurdunu her yerde felaket vurdu. Bir bu toprak kalıyor, dinimizin son yurdu. O da çiğnendi mi, çiğnendi demektir. Hak-sar eyleme ya Rab, onu olsun.' şeklinde dua etmiştir. Bugün, Müslümanların mukim olduğu her yerde felaketler yaşanırken, tüm gözler Türkiye'dedir. Umutlar, milletimize bağlanmıştır işte bunun için ülkemizi hedef alıyorlar, bunun için Türkiye'yi kıskanıyorlar. Dün, yenilmez sandıkları donanmalarıyla ordularıyla topraklarımızı işgale gelmişlerdi. Bugün de terör örgütleriyle işbirliği yaparak ekonomiyi, diplomasiyi silah gibi kullanarak aynı heveslerini ortaya döküyorlar."
   Darbe yapılarak, merhum Adnan Menderes ve iki bakan arkadaşının idam edildiğini hatırlatan Erdoğan,  "İşte onların idamını alkışlayanlar bugün 'hayır' diyerek karşımızda duruyor. Farkın ne olduğunu anlayın. O günler işte bu sistemin ürünüydü” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER