banner564
banner556

“Oğlumun canını bağışla”

IŞİD tarafından esir tutulan gazeteci Steven Sotloff’un annesi, örgütün lideri Ebubekir el Bağdadi’ye video mesajı yolladı

“Oğlumun canını bağışla”
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün esir aldığı Amerikalı serbest gazeteci Steven Joel Sotloff'un annesi Shirley Sotloff, örgüt lideri Ebu Bekir el-Bağdadi'den, oğlunun serbest bırakılmasını istedi. İlk kez El Arabiya tarafından yayınlanan videoda, IŞİD lideri Bağdadi'ye seslenen anne Sotloff, “Ben Shirley Sotloff. Oğlum Steven elinizde. Steven tiranların elindeki Müslümanların acılarını haber yapmak üzere Ortadoğu'ya giden bir gazetecidir. Steven, sadık ve cömert bir oğul, kardeş ve torun” diye konuştu. Anne Sotloff, “Oğlum onurlu bir adam ve her zaman zayıfa yardımcı olmaya çalışmıştır” ifadesini kullandı.
Gazetecinin, ABD hükümetinin yaptığıyla ilgili hiçbir kontrolü bulunmadığını belirten anne Sotloff, oğlunun ABD'nin eylemlerinden sorumlu tutulamayacağını kaydetti.

“Halife bağışlayabilir...”
Sotloff, Bağdadi'ye şöyle seslendi:
“Her daim bildiğim, siz halife, bağışlayabilir. Sizden lütfen oğlumu serbest bırakmanızı rica ediyorum. Bir anne olarak, sizden merhametli olmak ve oğlumu hiçbir kontrole sahip olmadığı konularda cezalandırılmaması için adalet istiyorum. Sizden otoritenizi kullanarak onun hayatını bağışlamanızı ve Ehl-i kitabı himaye eden Hazreti Muhammed'in örneğine göre davranmanızı istiyorum. Ben her annenin istediğini, çocuklarının çocuklarını görmeyi istiyorum. Sizden bunu bana bağışlamanızı rica ediyorum.”
Florida eyaletinde yaşayan 31 yaşındaki Steven Sotloff Ağustos 2013'te Suriye'de kaybolmasına rağmen, annesi oğlunun zarar görebilme ihtimali yüzünden bunu gizli tutmuştu. Katar, Yemen, Suudi Arabistan ve Türkiye'ye seyahat eden Sotloff, en son Suriye'de bulunuyordu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473