banner564

Samimi görmüyorlar

Yunanistan’ın solcu Maliye Bakanı Varufakis, 400 Euro'luk kaşkol takınca tepki çekti

Samimi görmüyorlar
banner598
   Yunanistan’ın yeni Başbakanı Aleksis Çipras ve Maliye Bakanı Varufakis, Avrupa basınında manşetlerden inmiyor. Hatta Yunan Maliye Bakanı Yanis Varufakis artık kıyafetiyle bile ‘süperstar’ muamelesi görüyor.
   Yunanıstan’ın son dakika itirazı yüzünden ortak açıklamanın yayınlanamadığı Brüksel’deki Euro Bölgesi Maliye Bakanları (Eurogroup) toplantısının en çok konuşulan ismi Yunan Maliye Bakanı Yanis Varufakis oldu. Atina’da, marksist Varufakis’in Eurogroup toplantısına giderken kıyafeti ve özellikle taktığı pahalı “Burberry” marka kaşkolu çok tartışıldı. Avrupa’da basını, Yunan maliye Bakanı’nın pahalı kaşkolu için şunları yazdılar:

“100 metrelik bir evin vergisinden daha pahalı”
   24 News: “Yani. Burberry ile nereye gidiyorsun?.. Böylesi kiritik bir toplantı için talihsiz bir kıyafet.”
Newser: “Eurogroup toplantısına en ucuzu 395, üstünde başharfleri de yazılı ise 480 Euro olan bir kaşokalla gitti. Taktığı kaşkolun değeri, 100 metrakerelik bir evin özel emlak vergisi kadar.  Varufakis tipi kaşkol arıyorum. Fiyatı önemli değil.”

Yunanistan, Eurogroup toplantısına hazırlanıyor
   Öte yandan, Yunanistan Hükümet Sözcüsü Gavriil Sakelaridis, gelecek hafta pazartesi günü yapılacak Eurogroup Maliye Bakanları toplantısında anlaşma sağlanması amacıyla müzakerelerin devam ettiğini söyledi. Sakelaridis, "Yunan halkının, hükümetin kritik ve zor müzakereler yaptığını, büyük baskı altında olduğunu anlaması gerekiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474