banner493

Son tarih 12 Eylül

YDÜ, 135 bölüme yatay geçiş yapmak isteyen adaylar için hatırlatmada bulundu

Son tarih 12 Eylül
banner432
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ)  2014-2015 öğretim yılı yatay geçiş başvuruları  için son tarih 12 Eylül 2014 olarak açıkladı. Bir başka yükseköğrenim kurumunda eğitimlerine devam eden ve Yakın Doğu Üniversitesi'nde bulunan 135 bölümden herhangi  birine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler, Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Müdürlüğü'ne başvurularını 12 Eylül 2014 tarihine kadar yapabilecekler.
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi'nde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Atatürk Eğitim Fakültesi,  İletişim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sahne Sanatları Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi bağlı bölümlerle birlikte, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bağlı tüm bölümlere yatay geçiş  ile 12 Eylül 2014 tarihine kadar öğrenci kabul edilecek.
Yakın Doğu Üniversitesi  Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur'dan alınan bilgiye göre,bir Yükseköğrenim kurumunda eğitim gören ve Yakın Doğu Üniversitesi'nde bulunan 135 seçkin bölümden birinde  kaliteli eğitim alarak eğitim hayatlarına devam etmek isteyen öğrencilerin  Yakın Doğu Üniversitesi'ne yatay geçiş yapmaları halinde öğrencilerin özel burs uygulamasından da yararlanabileceklerini ifade etti.  Tüm yatay geçiş yapmayı düşünen  öğrencilerin kayıtlı oldukları yüksek öğrenim kurumundaki akademik ve ekonomik haklarını Yakın Doğu Üniversitesi'ndeki eğitimleri süresince aynen muhafaza edeceklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Tabur özel yatay geçiş koşulları ve Yakın Doğu Üniversitesi'ndeki sosyal yaşam ve akademik hayat  hakkında bilgi almaya davet etti.  Tabur, yatay geçiş için öğrencilerin 12 Eylül 2014 tarihine kadar başvuru yaparak, Yakın Doğu Üniversitesi'ne geçiş yapabileceklerinin ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2014, 08:53
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460