banner564
banner556

Avrupa’nın en büyüğü

Rum Stratejik Araştırma Merkezi, Türkiye’nin 511 bin, Yunanistan’ın ise 143 bin kişilik bir orduya sahip olduğunu açıkladı

Avrupa’nın en büyüğü
  Rum Stratejik Araştırma Merkezi, daha önce Kıbrıs’taki Türk ve Rum-Yunan orduları arasında yayınladığı karşılaştırma raporunun bir benzerini Türk ve Yunan orduları için de gerçekleştirdi. 
   Fileleftheros gazetesi “Türk Ordusu Avrupa’nın En Kalabalığı” başlığı altında geniş yer verdiği haberinde, Rum Stratejik Araştırma Merkezi tarafından, Türkiye ve Yunanistan ordularının 2014 yılındaki durumuna ilişkin hazırladığı rapora değindi.
    Raporda, Türkiye’nin silah altında bulunan “511 bin kişiyle”, Avrupa’nın en büyük ordusuna sahip olduğu, Yunanistan’da ise asker sayısının 143 bin 350’yle sınırlı kaldığı belirtildi.

Her bakımdan daha üstün

   İki ülke arasındaki asker sayılarındaki farkın en büyük sebebinin Yunanistan’da askerlik süresinin kısaltılması ve doğum oranındaki düşüş olduğu iddia edilen araştırmada, Türkiye’nin silah, savaş araçları ve teçhizat bakımından da Yunanistan’dan üstün olduğu vurgulandı. 
    Söz konusu raporda iki ülkenin sahip olduğu silah, askeri araç ve teçhizatların karşılaştırılmasına da ayrıntılı şekilde yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2014, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468