banner564

Çalışanlar rahatladı

Toprak Ürünleri Kurumu’nda toplu iş sözleşmesi imzalandı

Çalışanlar rahatladı
banner598

  Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ile Kamu- İş arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme, iki yıl süreyle 162 işçi personeli kapsıyor.

Yapılan açıklamaya göre, 2019-2020 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesine Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, TÜK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Hadımcı, TÜK Müdürü Mehmet Arkut ve Kamu -iş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu imza koydu. İmza töreninde, bakanlık ve sendika yetkileri hazır bulundu. İmza töreni, TÜK’te yer aldı.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Şahali, TÜK Yönetim Kurulu Başkanı Hadımcı ve Kamu- İş Genel Başkanı Serdaroğlu imza töreni sırasında birer konuşma yaptı.

Şahali: İş barışı önemli
Bakan Şahali, toplu iş sözleşmesinin iş barışı açısından önemli olduğunu söyledi. Şahali, kurumun kendi ayakları üzerinde durmasının ve çalışanların menfaatlerinin korunup geliştirilmesinin önemine dikkat çekti.
Erkut Şahali, TÜK’ün bir yılda yürüttüğü sıkı çalışmalar neticesinde, hem mali açıdan bütçesinde düzelme olduğunu hem de iş hacminde gelişme yaşandığını vurguladı. Şahali, kurumla ilgili yürütülen yapılandırma çalışmalarının, TÜK’ün kendini idame edecek bir yapıya kavuşması amacını taşıdığını ifade ederek, kurumun iş kalitesi ve verimliliğinin artırılması vizyonunu taşıdıklarını aktardı.
Kamu - İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu ise; işçinin, emekçinin yanında olduklarını söyleyerek, “Biz çalışmayanın yanında değiliz” dedi. Serdaroğlu, ilişikleri güzel şekilde devam ettirmek adına sözleşmeyi imzaladıklarını ifade ederek, sendikanın çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473