banner564

Yasa düzelmezse para yok

Euro Grubu Rum Yönetimi’ne bir sonraki mali dilim için süre tanıdı

Yasa düzelmezse para yok
banner598
   Euro Grubu’nun, Güney Kıbrıs’a yönelik mali yardımlarla ilgili yeni kredi paketini açması için, ipotekli mallarla ilgili yükümlülüklerin tam olaran yerine getirilmesini beklediği bildirildi.
    Politis gazetesi ve diğer gazeteler; Euro Grubu’nun toplantısında, Rum Meclisi’nin onayladığı ipotekli malların satılması yasasındaki bazı maddelerin, memorandumla bağdaşmıyor olması nedeniyle, Rum Yönetimi’ne bu maddeleri düzeltmesi için süre tanıdığını yazdı.
   Gazete, Euro Bölgesi’nden verilecek 350 milyon Euro ile Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) verilecek 86 milyon Euro’dan oluşan bir sonraki mali dilimin, ipotekli malların satılması yasasındaki düzeltmeler yapılır yapılmaz verileceğini kaydetti. 
   Habere göre Rum Maliye Bakanı Haris Yeorgiadis de, Euro Grubu’nun bu kararı akabinde yaptığı açıklamalarda, Rum siyasi partilere “bir sonraki mali dilim için çözüm üretmeleri” çağrısında bulundu. Haberde, ipotekli mallar yasasında muhalefet partilerinin yaptığı yasa değişiklik önerilerinden, anayasaya uygunluğuyla alakalı görüş alınmak üzere Yüksek Mahkeme’ye götürülen 4 önerinin, Salı günü görüşüleceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474