banner564

Yatırımlarla ilgileniyor

banner587

IMF eski Başkanı Kahn, Güney Kıbrıs’ta ‘gizli temaslar’ yaptı

Yatırımlarla ilgileniyor
banner598
   Uluslararası Para Fonu (IMF) eski Başkanı Dominique Strauss Kahn’ın, Güney Kıbrıs’a gizli bir ziyaret gerçekleştirdiği haber verildi. 
   Fileleftheros gazetesi “Kahn’ın Gizli Randevusu… Kıbrıs’a Yatırımlarla İlgileniyor” başlıklarıyla verdiği haberinde, Kahn’ın, Güney Kıbrıs ziyareti haberinin bomba etkisi yarattığını yazdı. Kahn’ın, adada 2 gün kaldığı ve sadece Rum Maliye Bakanı Haris Yeorgiadis ile görüştüğü bildirildi.  Yeorgiadis’in görüşmeyi gizli tutmayı tercih ettiğini belirten gazete, görüşmenin 4 Eylül akşamı Maliye Bakanlığı’nda gerçekleştiğini ve iki saat sürdüğünü aktardı. 
   Edindiği bilgilere göre Kahn’ın Güney Kıbrıs’a Lüksemburg merkezli LSK Başkanı olarak gittiğini kaydeden gazete, yatırım yapmaya ilgili gösterdiklerini, Rum Hükümetinin çıkaracağı bir milyar Euro’luk tahvillerin yanı sıra, Kamu İktisadi Teşebbüslerinin özelleştirilmesi olmak üzere iki sektörle ilgili görüşmeler yapıldığını belirtti.

Hükümetin de danışmanı

   Görüşmede Kahn’a LSK Yönetim Kurulu üyesi üç kişinin eşlik ettiğini kaydeden gazete, LSK’yi Güney Kıbrıs’ta temsil eden Polakis Sarris’in de görüşmede hazır bulunduğunu aktardı. 
   LSK’nin Güney Kıbrıs’ta başka yatırımlarının olduğuna ve şimdi özellikle özeleştirmelere odaklandığına işaret eden gazete, Kahn’ın birçok şirkette ve Hükümette danışman olduğuna işaret ederek, burada topladığı bilgilerin, uluslararası alanda yatırım yapma fırsatlarıyla ilgilenen diğer şirketlerin faaliyetleri için de faydalı olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 09:05
banner594
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473