6 kişi kefil oldu

banner453

Ay. Panteleimonas Manastırı’ndan sökülerek alınan 300 kiloluk çan ile ilgili tutuklanan üç zanlı teminata bağlandı

6 kişi kefil oldu
banner432

 Suna ERDEN

Çamlıbel’de Ay. Panteleimonas Manastırı Kulesi’ndeki 300 kiloluk çanı çaldıkları öne sürülen Serdal Unal, Ramadan Sadetoğlu ve İsa Avunç dün teminat talebi ile yeniden mahkemeye çıkarıldı. Soruşturmayı yapan polis, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirtti.
Soruşturmayı yürüten polis memuru Salih Okutan, 11 Ekim-3 Kasım 2018 tarihleri arasında Ay. Panteleimonas Manastırı Kulesi’nde monteli olarak bulunan eski eser nitelikli kilise çanının sökülerek çalındığını anımsattı. 
Okutan, çanın 1 Nisan 2019 tarihinde Gayretköy’de Serdal Unal’ın ağılında bulunduğunu belirtti.
Polis memuru, Unal’ın ifadesinde çanı İsa Avunç ile birlikte Ramadan Sadetoğlu’nun Kozanköy’deki mandırasından aldıklarını itiraf ettiklerini kaydetti.
Polis, zanlı Sadetoğlu’nun ise çanı dört ay önce Hisarköy’de dere yatağında bulduğunu öne sürdüğünü açıkladı.
Zanlıların mahkemeye çıkarılarak haklarında toplam 7 gün tutukluluk emri alındığını söyleyen Okutan,  soruşturmanın tamamlandığını belirterek, KKTC vatandaşı olan zanlıların teminata bağlanmasının talep etti.
Mahkeme, zanlıların yurt dışına çıkışını yasaklayarak, her biri için iki kefilin 75’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartı ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.
Ay. Panteleimonas Manastırı’ndan sökülerek alınan 300 kiloluk çan ile ilgili tutuklanan üç zanlı teminata bağlandı 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER