banner564
banner556

Bölgeye can verecek

banner587

Maliyeti, 1 milyon 570 bin 800 TL olarak açıklanan Yenierenköy Sağlık Merkezi’nin temeli atıldı

banner589
Bölgeye can verecek
Yenierenköy Sağlık Merkezi’nin temeli atıldı. 1 yılda tamamlanması hedeflenen sağlık merkezi 24 saat hizmet verecek. Merkezde, 5 muayene odası, 1 acil müdahale odası, röntgen odası ve eczane bulunuyor.
Döveç Construction tarafından inşa edilecek yeni sağlık merkezinin 911 metrekare büyüklüğünde ve maliyetinin de KDV dahil 1 milyon 570 bin 800 TL olması bekleniyor.
Temel atma törenine, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Türkiye Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay, İslele Kaymakamı Ahmet Musaoğluları, bölge milletvekilleri, belediye başkanları, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.
Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Karpaz bölgesinin özellikle merkezden uzak olmasından dolayı sağlık alanı başta olmak üzere birçok sıkıntısı olduğunu belirtti. Gülle, bu çerçevede sağlık alanındaki sıkıntıları asgariye indirgemek için bugünkü adımı attıklarını kaydetti.
Merkezin 365 gün içerisinde tamamlanacağını ifade eden Gülle, daha etkin sağlık hizmeti verecekleri bu projenin Döveç Construction tarafından yapılacağını belirterek, finansman olarak destek veren elçiliğe teşekkür etti.

Akça: Projeler birer birer hayata geçiyor
Türkiye Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da, KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasında anlaşmaya varılan program çerçevesinde bu dönemde kamunun altyapı yatırımları ve özel sektörün gelişmesine ciddi oranda kaynak aktarıldığını ifade etti.
Akça, bu çerçevede en önemli alanlardan birinin sağlık, sosyal yardım ve sosyal hizmet alanının seçildiğini ifade ederek, bugün KKTC hükümetinin bu projeleri birer birer hayata geçirmesinden memnuniyet duyduğunu vurguladı.
Akça, özellikle merkezde etkinleştirilme konusunda Onkoloji Hastanesi, yaygınlaştırılma konusunda da İskele Sağlık Ocağı ve bugünkü temel atma töreni yapılan merkezin bunun bir parçası olduğunu kaydetti.


Yorgancıoğlu: Halk, ülke ve hükümet için önemli
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da, mutlu bir olaya tanıklık yaptıklarını belirterek, halk, ülke ve hükümet için önemli olanın, insanlara hizmet verecek yatırımların peşi sıra hayata geçirilmesi olduğuna işaret etti.
Yorgancıoğlu, bölgenin merkeze uzak olmasından dolayı hizmet almada sıkıntı yaşadığına işaret ederek, hizmeti ayağa getirme ve kalitesini artırma konusunda hükümetin duyarlı olduğunu vurguladı.


Siber: Yeter ki doğru eleştiri olsun
Meclis Başkanı Sibel Siber de, haberlerde çoğu zaman olumsuz haberlerle veya eleştirilerle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, eleştirilerin aslında motive ettiğini işaret etti ve "yeter ki doğru eleştiri olsun" dedi.
Siber, bölgeye sağlık hizmetlerini taşımaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, sağlık hizmetinin kutsal bir görev olduğuna işaret etti. Siber, bölge insanının sağlık hizmetini daha kolay ve daha iyi şartlarda almasının önünü açacak bu projenin hayırlı olmasını temenni etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473