banner564
banner556

Sıkıntılar azalacak

LTB, engellilere daha çağdaş hizmet sağlamak amacıyla yeni bir birim oluşturdu

Sıkıntılar azalacak
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) engellilerin sıkıntılarını azaltmak ve hizmet sağlamak amacıyla Engelli Hizmet Birimi oluşturdu. LTB ayrıca Engelli Kartı ve Engelsiz Lefkoşa Aracı hizmete koyuyor.
LTB’den yapılan açıklamaya göre, Engelsiz Lefkoşa Aracı, LTB hizmet binasında düzenlenen etkinlikle tamamlandı. Tanıtıma LTB Başkanı Mehmet Harmancı, belediye meclis üyeleri Çelen Çağansoy ve Bülent Çıraklı katıldı.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, 3 ana oluşuma vurgu yapmak gerektiğini açıklayarak, bunlardan birinin Engelli Hizmet Birimi’nin oluşumu, ikincisinin Engelli Kartı’nın devreye sokulması ve üçüncüsünün ise Engellemeyen Lefkoşa Aracı’nın hizmet vermeye başlaması olduğunu belirtti.
LTB Meclis Üyesi, Engellemeyen Şehirler Komisyonu Başkanı Çelen Çağansoy ise, özellikle kurulacak birim, engelli kartı alımı ve Engellemeyen Lefkoşa Aracı ile ilgili bilgiler verdi.
Çağansoy, tüm engelli dernekleri ile görüştüklerini ve buralarda üye bulunan Lefkoşa Belediye sınırları içinde yaşayan vatandaşlara doğrudan engelli kartı çıkardıklarını ifade etti. Çağansoy, en önemli ideallerinden birisi olan Engelli Hizmet Birimi’nin de oluşturulmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, birimin çalışmalara başlamaya hazır olduğunu ve birim sorumluluğuna Şafak Alibaba’nın atandığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473