banner564
banner556

“Gereken yapılacak”

Afrika Gazetesindeki karikatürü eleştiren Özgürgün, “gazeteciliğe sığmayan bir yayın yapılmıştır” dedi

“Gereken yapılacak”
Başbakan Hüseyin Özgürgün, Afrika Gazetesinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan görselden büyük üzüntü duyduğunu ve yayının kendisini derinden yaraladığını ifade etti.
Verilen bilgiye göre, Başbakan Özgürgün, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, aşağılayıcı bir yayın yapıldığını, yasal açıdan ne yapılması gerekiyorsa yapılacağını kaydetti.
Özgürgün, “İşin üzücü, yaralayıcı yanı daha farklıdır. Manevi boyutu çok daha derindir, çok daha üzücüdür. Türkiye benim anavatanımdır, anavatanım demeyene de saygım var. Türkiye, yasal olarak burayı tanıyan, burada büyükelçilik açmış olan tek ülkedir. Bizimle diplomatik ilişki içerisindedir. Ciddi şekilde burayı seven, değer veren bir cumhurbaşkanı var. Böyle bir ilişki içinde olduğumuz ülkenin Cumhurbaşkanı’na karşı yapılan böyle bir yayından çok büyük üzüntü içerisindeyim. Çok nahoş, bana göre gazeteciliğe sığmayan bir yayın yapılmıştır. Öyle bir şey başka bir yerde yayımlanmış olsa bile, bunu gördüğünüz zaman ayıplarsınız. Bu eleştiri değil, başka bir şey. Bu aşağılamadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473