banner564
banner622

Henüz 17 yaşında

The Got Father isimli iş yerine hırsızlık için girdiği iddiasıyla tutuklanan 37 yaşındaki Süleyman Yılkar’ın suç ortağı yakalandı

Henüz 17 yaşında
banner598
Başkent Lefkoşa’da faaliyet gösteren The Got Father isimli iş yerinden hırsızlık teşebbüsünde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan 37 yaşındaki Süleyman Yılkar’ın suç ortağı olan 17 yaşındaki A.E’de tutuklandı. 
Hakkında soruşturma başlatılan 17 yaşındaki zanlı A.E dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılırken, zanlı Temmuz ayındaki hırsızlık olayında da Yılkar ile birlikte suç işlemişti.
Lefkoşa’da hırsızlığa teşebbüs suçundan yakalanan zanlı Süleyman Yılkar’a yardım ettiği gerekçesi ile 17 yaşındaki A.E’de dün mahkemeye çıkarıldı. Zanlı hakkındaki iddiaları aktaran polis,  zanlı Süleyman Yılkar’ın 26 Ağustos tarihinde Göçmenköy'de faaliyet gösteren The Got Father isimli iş yerinin ana giriş kapısının kilit kısmını ve penceresini demir levye ile kırdıktan sonra suç işlemek amacıyla içeriye giriş yaptığını söyledi. 

Alarm çalınca kaçtı
Polis, zanlı Yılkar’ın alarmların çalması üzerine kaçtığını ve kamera görüntülerinden tespit edildiğini belirtti. Tutuklanan zanlı Yılkar’ın ifadesinde zanlı A.E’nin yardımı ile bu suçu işlediğini itiraf ettiğini kaydeden polis, zanlı A.E’nin de tespit edilerek tutuklandığını ve yürütülen soruşturmanın farklı bir boyut kazandığını ifade etti. Polis, soruşturmanın henüz tamamlanmadığını belirterek zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473