banner564
banner622

"PSG yetmez, City'i de inceleyin"

Monaco'dan 49 milyon Euro bonservis bedeliyle alınan Bernardo Silva, Manchester City'nin bu yazki ilk transferiydi

banner598
UEFA'nın "Paris Saint Germain'in transferde FFP ihlali yapıp yapmadığı ayrıntılı incelenecek" açıklaması İspanya La Liga Başkanı Javier Tebas'ı tatmin etmedi. Tebas, yaptığı yazılı açıklamada "Manchester City Abu Dhabi bağlantısı da incelenmeli" ifadesini kullandı.
Paris Saint Germain Barcelona'dan Neymar ve Monaco'dan Mbappe trasferlerini gerçekleştirip futbolda transfer piyasasını sarstı. PSG'nin bu hamleleri sonrası UEFA Başkanı Ceferin, Neymar transferinde Katar'ın üstlendiği rolü kast ederek "Ülkeler futbolcu transfer edemez" demiş, UEFA'da PSG'nin transferleri ve harcamalarının finansal fair play açısından detaylı incelenmesi içim bir kurul oluşturulmuştu.
İspanya Ligi La Liga'nın başkanı Javier Tebas, UEFA'nın bu girişimini yeterli bulmadı. Tebas, yaptığı yazılı açıklamada Manchester City'nin Abu Dhabi bağlantısının Katar-PSG bağlantısından farklı olmadığını savundu.
Tebas, "Abu Dhabi'nin fonladığı Manchester City ve Katarlılar'a ait olan PSG devlet yardımı alarak Avrupa'da rekabeti zedeliyorlar. Futbol endüstrisine onarılmaz şekilde zarar veriyorlar" derken UEFA'ya PSG ve Manchester City'nin incelenmesi için yazılı başvuruda bulunduğunu belirtti.
Manchester City, bu yaz döneminde Monaco'dan Benjamin Mendy ve Bernardo Silva, Tottenham'dan Kyle Walker, Benfica'dan Ederson, Real Madrid'den Danilo ve Vasco da Gama'dan Douglas Luiz gibi isimlere 245 milyon Euro bonservis bedeli ödemişti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474