Hizmet kalitesi arttı

Usta Öğretici Kursu’nda başarılı olanlara belgeleri törenle verildi

Hizmet kalitesi arttı
banner432
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ve Esnaf ve Zanaatkarlar Odası işbirliğinde gerçekleşen “ Usta Öğretici Kursu”nu başarıyla tamamlayan katılımcılara belgeleri törenle verildi.
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Lefkoşa’da Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törene Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Mahmut Kanber, bakanlığa bağlı daire müdürleri ve usta öğreticiler katıldı.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, buradaki konuşmasında bakanlık ve hükümet olarak ilk günden beri mesleki eğitimin hak ettiği noktaya gelmesi için çalıştıklarını kaydederek, mesleki eğitime talebin artması ve ülkedeki nitelikli insan gücünün artırılması için projeleri olduğunu söyledi.
Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Mahmut Kanber, ustaların ilk etapta bu kursa temkinli yaklaştıklarını dile getirerek, “ustalıkların ölçüleceğine dair algının” bir süre sonra ortadan kalktığını belirtti.
Konuşmaların ardından “Usta Öğretici Kursu”nda başarılı olan katılımcılara belgeleri Bakan Berova ve bakanlığa bağlı daire müdürleri tarafından verildi.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 09:37

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460