HP kararlı

Özersay, göreve geldiklerinde, liyakate dayalı bir sistem kuracaklarını, partizanlığa son vereceklerini belirtti

HP kararlı
banner432
Halkın Partisi (HP) köy ve bölge ziyaretleri kapsamında önceki akşam Alaniçi köyünü ziyaret etti. 
Toplantıda HP Genel Başkanı Kudret Özersay’a HP Genel Sekreteri Tolga Atakan ve Gazimağusa İlçe Başkanı Özgür Vehit eşlik etti. 
Özersay konuşmasında, devlet yönetiminin “her alanında partizanlık yapıldığını, bunun haksızlıkların ve eşitsizliklerin en önemli nedeni olduğunu” iddia etti. Özersay, göreve geldiklerinde, liyakate dayalı bir sistem kuracaklarını, partizanlığa son vereceklerini belirtti. 
Özersay “Partizanlık bu kadar yıldır bu ülkeye yapılan en büyük ihanettir, çünkü bunu yaparak verimliliği öldürdüler, israfı artırdılar, vatandaşın adil hizmet almasını engellediler. Üstelik Meclis’teki neredeyse tüm partiler buna ortak oldular ve bunun sorumlusudurlar. Partizanlığın damarlarına değil, adeta iliklerine kadar işlemiş olduğu siyasi partilerden artık bu ülkeye hiçbir hayır gelmez, bunu herkes çok iyi biliyor” iddiasında bulundu. 
Özersay, “Birileri sırf partimizdendir diye herhangi bir ayrıcalıktan yararlanmayacak, hakkı olmayan bir işi, bir araziyi bir ihaleyi alamayacak. Sırf bir partinin üyesi ya da destekçisi olduğu için hakkı yenilmeyecek ama hak eden vatandaşlarımızın hakkını da yiyemeyecek, yedirtmeyeceğiz. Biz böyle bir yeni siyaset anlayışıyla yürüyoruz, Halkın bize sahip çıkmasının, destek veriyor olmasının nedeni de budur” ifadelerini kullandı.

“Kamu reformu saat değiştirmekle olmaz…”
Özersay ayrıca kamuda mesai saatleri konusuna da değinerek, şu ifadelere yer verdi: “Mesai saatlerini yap-boz tahtası haline getiren bir garip hükümet var. Muhtemelen Türkiye’den kaynak alabilmek için mesai saatleri konusunda adım atmaya çalışan ama tam olarak ne yapmak istediğini dahi bilmeyen bir hükümet. Burada önemli olan kamuda halkın verimli hizmet almasını sağlayacak reformları bir an önce hayata geçirmektir. Yani performans sistemini gerçek anlamda ödül-cezaya dayalı olarak hayata geçirmektir, örneğin mesai saatini belirlemekten ziyade bu saatlere uyulup uyulmadığını denetleyebilmektir, ikinci iş yasağını meslek grupları arasında ayrım yapmaksızın uygulayabilmektir, vatandaşların memnuniyet derecelerini ölçecek bir geri bildirim mekanizması, gerçekten çalışır bir şikayet birimi yaratabilmektir, müşavirliğe son verebilmek, müdür ve müsteşar atamalarında liyakatın esas olacağı asgari kriterleri kural haline getirebilmektir” 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 09:40

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner455

banner460