banner564
banner622

“Hükümet adil davranmıyor”

Maraş’ta halkla buluşan Özersay, ‘sosyal adaletsizliğin’ önüne geçmek gerektiğini söyledi

“Hükümet adil  davranmıyor”
banner598
Halkın Partisi (HP) yetkilileri, Gazimağusa’nın Maraş bölgesini ziyaret ederek vatandaşlarla ve esnafla bir araya geldi, sorunları dinledi, sıkıntıları tartıştı ve soruları yanıtladı.
Partiden verilen bilgiye göre, Özersay ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Özellikle devlet okullarında kaliteli bir eğitime geçilmez, sağlıkta devlet hastanelerine gereken yatırım yapılmaz, sosyal hizmetler bağlamında verilen yardımlarda adil bir uygulama yaratılmazsa geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımız kendilerini doğal olarak ötekileştirilmiş, dışlanmış hissedeceklerdir” diyerek, toplumsal huzur için bu “sosyal adaletsizliğin” önüne geçmek gerektiğini söyledi.
Özersay, bu toplumsal sıkıntıyı önlemenin yolunun acilen sosyal adaleti sağlayacak adımları atmak ve gelir düzeyi ayrımı olmaksızın vatandaşlara devlet eliyle temel hizmetleri götürmek olduğunu ifade etti.
Hükümetleri, çalışma yaşamının kurallarını uygulamadığı, iş sağlığı ve güvenliği ile kaçak işçi denetimlerini doğru dürüst yapmadığı gerekçesiyle eleştiren Özersay, sosyal hizmetler bağlamında yapılan yardımların da zaman zaman adil olmayan uygulamalar nedeniyle toplumdaki adalet duygusunu zedelediğini söyledi.
Halkın Partisi olarak önceliklerinin beş ana başlıkta acilen tedbir almak olacağına dikkat çeken Özersay, bunları eğitim, sağlık, sosyal hizmetler, çalışma hayatının kurallarının eksiksiz uygulanması ve adil bir vergi politikasının hayata geçirilmesi olarak sıraladı.
Özersay, iktidara gelmeleri halinde, bu uygulamalara son vereceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2017, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473