banner493

İşleri güçleri zam ve atama

banner514

Yayla’da üreticiyle buluşan Özyiğit, narenciye sezonu açılmasına rağmen, ürün bedellerinin belirlenmemesi nedeniyle hükümeti eleştirdi:

İşleri güçleri  zam ve atama
banner432

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, zamlarla vatandaşların hayatını dar ettiğini iddia ettiği hükümetin, üreticileri de kaderine terk ettiğini savundu.

Özyiğit, üreticilerin; dövizdeki kur artışına bağlı olarak maliyetlerin artması ve alacaklarının ödenmemesi nedeniyle zor günler yaşadıklarını ifade etti.

TDP Genel Başkanı Özyiğit, partisinin Güzelyurt ilçe yönetiminden bir heyetle Yayla köyünü ziyaret etti.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, ziyarette konuşan Özyiğit, narenciye sezonu açılmasına rağmen, ürün bedellerinin belirlenmemesini eleştirdi.

 

Zam ve atama hükümeti

CTP-BG ile DP-UG hükümetini “zam ve atama” hükümeti olarak nitelendiren Özyiğit, tasarruftan bahseden hükümetin bürokrat atamalarına devam ettiğini ifade etti.

Hükümet ortaklarının ilk günden beri kavga ettiklerini söyleyen Özyiğit, “Anlaştıkları tek ortak nokta zamlar ve atamalar olmuştur” dedi.

Özyiğit, hükümetin “birçok konuda olduğu gibi, ekonomik paket konusunda da sözünü tutmadığını” iddia ederek bunun da yapılan son anlaşmayla ortaya çıktığını, CTP’nin ekonomik paket konusunda halkı hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

 

Liderler sürecin önünü açmalı

Kıbrıs sorununa değinen Özyiğit, müzakere sürecinin başlamasına ilişkin tıkanıklığın aşılması için iki tarafa da sorumluluk düştüğünü ifade etti.

“Her iki tarafa da samimiyetten yoksun tavırları sonlandırarak, sürecin önünü açma” çağrısında bulunan Özyiğit, “Liderler sürecin önünü açmalıdırlar. Aksi halde, Genel Sekreter iki lideri karşısına alıp kelime oyunlarına son verecek ve görüşmeleri başlatacak” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 03:36
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472