banner564

Kahramanlara teşekkür etti

Konya’dan gelen gazileri kabul eden Özgürgün, “TSK mensuplarının 43 yıl önce adaya getirdiği barış ve huzur devam ediyor” dedi

Kahramanlara teşekkür etti
banner598
Başbakan Hüseyin Özgürgün, Mustafa Buğur başkanlığındaki TC Muharip Gaziler Derneği Konya Şubesi heyetini kabul etti.
TC Muharip Gaziler Derneği Konya Şube Başkanı Mustafa Buğur kabulde yaptığı konuşmada, Kıbrıs’a KKTC’nin 34’üncü kuruluş yıldönümü kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi organizasyonluğunda 42 kişilik bir heyetle geldiklerini söyledi.
 Bu çerçevede şehitlikleri gezerek devlet yetkililerine de ziyaretlerde bulunduklarını belirten Buğur, Özgürgün’e kabul için teşekkürlerini sundu.
Buğur, KKTC’nin Kıbrıs Gazilerine vereceği milli mücadele madalyaları için de teşekkürlerini sundu.
Başbakan Özgürügün ise kabulde yaptığı konuşmada, TSK mensuplarının 43 yıl önce adaya getirdiği barış ve huzurun devam ettiğini belirterek, Türk askerinin canını ortaya koyarak sağladığı bu ortamda Kıbrıs Türkler yanında Kıbrıslı Rumlara da barış ve huzur getirdiğini vurguladı.
“Biz bu açıdan müteşekkiriz, sizleri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz” diyen Özgürgün, bu çerçevede şehitlere rahmet, hayatta olan gazilere de sağlık diledi.
Ziyarette, karşılıklı hediye takdimi de yapıldı.
Öte yandan Başbakan Hüseyin Özgürgün, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği’nin daveti üzere KKTC’nin 34’üncü kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak üzere adaya gelen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği heyetini kabul etti.
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği’nin kardeş derneği olduklarını belirterek, “Amacımız ortak değerlerimizi, davamızı korumak ve sevinçlerimizi paylaşmak” dedi.

İmamlardan Özgürgün’e teşekkür
Başbakan Hüseyin Özgürgün dün ayrıca, Hür-İş Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çaluda başkanlığındaki din görevlilerini kabul etti.
Başbakan Özgürgün, kabulde yaptığı açıklamada, din görevlilerinin maneviyatla ilgili çok önemli görev yaptığını, tüm kesimler için sıkıntıların aşılmasını ve rahat çalışma ortamının sağlanmasını hedeflediklerini belirtti.
Hür-İş Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çaluda, din görevlileriyle ilgili yasanın Meclis’ten geçmesinde Başbakan Özgürgün’ün inanç ve kararlılık gösterdiğini ifade ederek, “Yasanın sizin dönemizde geçmesi hem camiamıza hem de federasyonumuza büyük ivme kazandırmıştır. Emeğe verdiğiniz değerden ve desteğinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473