banner493

“Kıymetini bilmeliyiz”

Tatar, Erdoğan’ın Kıbrıs Türkü’nün milli gelirini 2 katına çıkarmayı hedefledikleri yönündeki açıklamasına dikkat çekti

“Kıymetini bilmeliyiz”
banner432

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa  Milletvekili Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  yeni görev dönemindeki  ilk ziyaretlerini Azerbaycan ve  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapmasının stratejik anlamının çok değerli olduğunu vurguladı.

Ersin Tatar, yaptığı yazılı açıklama ile, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC ziyareti ve ziyaret sırasında yaptığı açıklamaları değerlendirdi.
Tatar,  Erdoğan’ın, Kıbrıs konusunun milli bir dava olduğu ve Kıbrıs Türkü’nün milli gelirini 2 katına çıkarmayı hedefledikleri yönündeki, açıklamalarına dikkat çekerek, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak bu mesajların kıymetini iyi bilmeliyiz” dedi.
Tatar,  Erdoğan’ın  Kıbrıs konusunda çok net konuştuğunu ve  Rum oyunlarına ve hayallerine pabuç bırakılmayacağını net bir şekilde ifade ettiğini vurgulayarak,  Erdoğan’ın Kıbrıs’ta Rum zihniyetinin aradan geçen bir yılda değişmediğini vurgulamasının Türkiye’nin yeni yol haritasına sıcak baktığını gösterdiğini belirtti.
Türkiye ile  birlikte  artık Rum’un Kıbrıs Türk halkını  çözümsüzlüğün mağduru pozisyonunda tutmasına isyan etmek gerektiğini,  Rum’un Kıbrıs Türk halkını  masada tutarak haklarını  gasp etmesine “dur” diyebilme cesaretini ortaya koymak gerektiğini ifade eden Tatar, “Burada görev en başta Sayın Cumhurbaşkanı’na ve Meclisimize düşmektedir” dedi.
Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıs Türkü’nün bugünkü gelir seviyesinin iki katına çıkarılacağı yönündeki sözünün  çok ciddi bir şekilde takip edilmesi , gereği yapılması  ve Türkiye’den de taahhüt ettiği desteği yerine getirmesinin talep edilmesi gerektiğinin altını çizdi.
Tatar, Türkiye  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şahsında Anavatan Türkiye’ye, Kıbrıs milli davasına verdiği destek ve Kıbrıs Türk halkının kalkınması için ortaya koyduğu vizyon dolayısıyla teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 10:05
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460