FOLK-DER yeni döneme başlıyor

FOLK-DER yeni döneme başlıyor

FOLK-DER yeni döneme başlıyor
Lefkoşa Folklor Derneği’nde (Folk-Der) yeni dönem çalışmalarına bu hafta başlanıyor. Derneğin halkoyunları ekiplerine yeni kayıtlar da 27 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’te yapılacak.
Folk-Der’den yapılan açıklamaya göre, dernek ekipleri bu yaz Bosna Hersek, Romanya ve Macaristan’da festivallere katıldı. Dernek, gelecek yıl için Arnavutluk, Sırbistan ve Karadağ’dan festival davetleri aldı.
Son olarak Macaristan’daki festivale katılan büyük grubun, İstanbul’dan otobüsle 52 saatlik 3 bin 600 kilometrelik yol kat ettiği kaydedilen açıklamada, üç festivalin giderinin de aileler ve dernek tarafından karşılandığı belirtildi.
Folk-Der açıklamasında, Macaristan’daki festivalde, Kıbrıs gecesi düzenlendiği ve herse, mücendra pilavı, simit helvası, pide arası hellim kebabı, pastelli ve birçok macunların yanında zivaniya ve rakı gibi içkiler ikram edilerek Macarlar yanında festival katılan diğer ülkelerin beğenisinin kazanıldığı anlatıldı.
Folk-Der’e yeni kayıt yaptırmak isteyenlerin Çocuk Kulübü Sorumluları Ömer Dereli’ye 05338614409’dan veya Umut Öksüz’e 05428666616 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabileceği de kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2014, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER