KKTC temsil edildi

Paşaköy ile Vadili Gençlik Merkezi toplulukları uluslararası festivallere katıldı

KKTC temsil edildi
Başbakanlık Gençlik Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı Paşaköy ile Vadili Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu ekipleri, Makedonya ve Bursa’da gerçekleştirilen uluslararası festivallerde KKTC’yi temsil etti.
Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, konuyla ilgili yazılı açıklamasında Paşaköy Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu’nun “Makedonya International Folklore Festivali”, Vadili Gençlik Merkezi Halk Dansları Topluluğu’nun ise Bursa’da 12. Uluslararası NAKEM Balkan Festivali’nde sahne aldığını belirtti.
Eroğlu, KKTC’yi en iyi şekilde temsil eden gençleri tebrik ederek, çok iyi birer örnek olduklarını vurguladı. Yurtdışı festivallerinin gençler üzerinde olumlu katkılar sağladığını belirten Eroğlu, kişisel gelişimlerine katkı sağlayarak, vizyonlarını genişlettiğini kaydetti.
Gençlerin, festival programı çerçevesinde zaman buldukça bulundukları ülkenin tarihi ve kültürel yerlerini gezerek tanıma fırsatı bulduklarını da kaydeden Eroğlu, ülkenin yaşayış tarzından işleyişine, kültürüne birçok öğeyi öğrendiklerini vurguladı.
Gençleri bu tür etkinliklere yönlendiren ailelere de teşekkür eden Eroğlu, eğitmen ve müzisyenleri de başarılarından dolayı kutladı.
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER