banner564
banner556

Gazze için ateşkesin kabul edildiği açıklandı

Gazze için ateşkesin kabul edildiği açıklandı.

Gazze için ateşkesin kabul edildiği açıklandı

Hamas'ın Resmi Sözcüsü Ebu Zuhri: "Filistinli direniş grupları 12 saatlik insani ateşkesi kabul etti"

İsrail Haaretz Gazetesi: "Netanyahu, Kerry ve Ban'a 12 saatlik ateşkesi kabul ettiğini bildirdi"


Gazze, 26 Temmuz 14 (T.A.K.): Gazze için ateşkesin kabul edildiği açıklandı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistinli direniş gruplarının, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban ki-Mun'un 12 saatlik "insani ateşkes" talebini kabul ettiğini açıkladı.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Filistinli direniş grupları, BM Genel Sekreteri Ban'ın yerel saatle 08.00'de (GMT:05.00) başlayacak, 12 saatlik insani ateşkes talebini kabul etti" dedi.

Öte yandan İsrail'in Haaretz gazetesinin bir diplomatik kaynağa dayandırarak verdiği habere göre, Başbakan Binyamin Netanyahu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile BM Genel Sekreteri Ban'a 12 saatlik ateşkesi kabul ettiğini iletti.

Haberde, ateşkesin Filistinli sivillerin yiyecek ve su ihtiyaçlarının karşılanması, hastanelere ilaç gönderilmesi ve uluslararası yardım kuruluşlarının insani yardım sunması için kabul edildiği kaydedildi.

İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda ölen Filistinliler'in sayısı 864'e yükselirken, 5 bin 730 kişi de yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2014, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner468