banner556

Soygun olayında 2 tutuklu, 1 gözaltı, 1 arama

Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’na ait 3 milyon TL tutarındaki paranın çalındığı silahlı soygun olayında 2 kişinin tutuklanmasının ardından Türkiye’ye gittiği tespit edilen ve aranan bir kişinin Türkiye’de gözaltına alındığı; bir kişinin daha arandığı açıklandı.

Soygun olayında 2 tutuklu, 1 gözaltı, 1 arama
2 kişinin tutuklanmasının ardından aranan bir zanlı türkiye’de bulunarak gözaltına alındı, 1 kişi daha aranıyor

Tutuklanan şahısların, olay günü polisi başka yöne yönlendirmek amacıyla kalkanlı’da ormanlık alanı ateşe verdiği de tespit edildi


Lefkoşa, 31 Temmuz 14 (T.A.K): Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankası’na ait 3 milyon TL tutarındaki paranın çalındığı silahlı soygun olayında 2 kişinin tutuklanmasının ardından Türkiye’ye gittiği tespit edilen ve aranan bir kişinin Türkiye’de gözaltına alındığı; bir kişinin daha arandığı açıklandı.

Soygunla ilgili olarak yürütülen geniş çaplı soruşturma sonucunda, olayda yer aldığı tespit edilen B.Ç. (E-22) ve şüpheli görülen A.F.(E-32) tutuklandı. Soygunda yer aldığı tespit edilen ve yurt dışında bulunan M.Ç. de (E-26) Türkiye’de tespit edilerek gözaltına alındı. R.F. (E-41) ise aranıyor.

KKTC’de tespit edilip tutuklanan iki zanlının bugün Güzelyurt Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılması bekleniyor.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, 24 Ağustos tarihinde Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerinde Kıbrıs Türk Kooperatif Merkez Bankasına ait 3 milyon TL tutarındaki paranın ve paranın taşındığı aracın, silahlı ve maskeli iki şahıs tarafından çalınması olayı ile ilgili olarak yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde; olayda yer aldığı tespit edilen B.Ç.(E-22) ve olayla ilgili şüpheli görülen A.F. (E-32) tutuklandı.

Olayda yer aldığı tespit edilen ve yurt dışında bulunan M.Ç. (E-26) Türkiye’de tespit edilerek gözaltına alınırken, R.F.(E-41) ise aranıyor.

POLİSİ YANILTMAK İÇİN ORMANI ATEŞE VERDİLER

Polis, tutuklu şahısların yapılan ileri sorgulamalarında, planladıkları soygun anında, polis gücünü başka yöne yönlendirmek amacıyla aynı gün saat 07.00 sıralarında Kalkanlı’da bulunan orman arazisini, B.Ç.(E-22), M.Ç.(E-26) ve R.F.’nin (E-41) ateşe verdiklerinin tespit edildiğini kaydetti.

Yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürülürken, çıkan yangın sonucu yüz metrekarelik orman arazisi içerisinde bulunan 22 çam ağacı kısmen yanarak zarar gördü.

Soygunla ilgili polis soruşturması devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473