banner564
banner556

TÜRK-SEN, yeni Asgari ücreti sordu

Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ivedi olarak toplanması ve günün koşullarına uygun olarak yeni asgari ücreti belirlemesi gerektiğini vurguladı.

TÜRK-SEN, yeni Asgari ücreti sordu

BIÇAKLI: “ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU İVEDİ OLARAK TOPLANMALI VE GÜNÜN KOŞULLARINA UYGUN YENİ ASGARİ ÜCRETİ BELİRLEMELİ”

Lefkoşa, 15 Ağustos 14 (T.A.K): Türk-Sen Başkanı Arslan Bıçaklı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ivedi olarak toplanması ve günün koşullarına uygun olarak yeni asgari ücreti belirlemesi gerektiğini vurguladı.

Bıçaklı bugün yaptığı açıklamada, yıllardır asgari ücrete gerçek enflasyon oranında artış verildiğine işaret ederek, “Asgari ücretle çalışan işçilerin alım gücü her geçen gün daha da azalarak çalışanlar açlığa mahkum edilmiştir” dedi.

Bir ay önce yeni asgari ücreti belirlemek üzere toplanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun, işveren ve hükümet temsilcilerinin katı tutumu nedeniyle yeni asgari ücretin günün koşullarına göre belirlenip onaylanamadığını anımsatan Bıçaklı, emeğin en yüce değer olduğuna inananların bunu uygulamalarıyla ispat etmesi gerektiğini söyledi.

Bıçaklı, şöyle devam etti:

“Kamuda çalışanların yüzde 5’e yakın artış aldığı hatta başbakan, bakan ve milletvekillerinin ayda 500 TL’ye yakın ücret artış aldığı bir ülkede mevcut asgari ücretle sefalet içerisinde yaşamını sürdürmeye çalışan özel sektör çalışanları açlığa mahkum edilmiştir”

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 12:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sarp
Sarp - 1 yıl Önce

MM yazıları tam bir terapi. Dinleniyorum.Kaleminize sağlık.

Ömer Türkmen
Ömer Türkmen - 1 yıl Önce

Bahçede yılan mı görüldü, kürek alınıp vahşice öldürülür. Ardından da derin bir oh çekilir. Ne kendini savunabilir ne de kaçabilecek fırsatı vardır. Fareden falan da iğrenilir ama yılan başka. Onunla karşılaşanın gözü dönüyor. Böceklerden, topraktan, kısacası doğadan iğrenen, ona düşman olanlar... Onu anlamamak, anlamlandıramamak asıl sorun.

SIRADAKİ HABER

banner456

banner566

banner473

banner565