banner493

Denktaş: “OTEM Eylül ayında yeniden hayata geçirilecek”

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, uzun süredir faaliyette olmayan Otelciler Turizm ve Eğitim Merkezi’ni (OTEM), turizm sektöründe var olan ara eleman ihtiyacının giderilmesi için Eylül ayında yeniden hayata geçireceklerini açıkladı.

Denktaş: “OTEM Eylül ayında yeniden hayata geçirilecek”
banner432
Lefkoşa, 15 Ağustos 14 (T.A.K): Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, uzun süredir faaliyette olmayan Otelciler Turizm ve Eğitim Merkezi’ni (OTEM), turizm sektöründe var olan ara eleman ihtiyacının giderilmesi için Eylül ayında yeniden hayata geçireceklerini açıkladı.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Denktaş, bugün, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği yönetim kurulunu kabul etti.

AKTIĞ: “ARA ELEMAN İHTİYACI GİDERİLMELİ”

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Hüseyin Aktığ, görüşmedeki konuşmasında, turizmin çeşitlendirilerek 12 aya yayılması, ara elaman ihtiyaçlarının giderilmesi, yatırım teşvik sisteminin taleplere göre revize edilmesi, turizm fonu ve turizm memnuniyetinin artırılması için sürdürülebilir turizm politikaları oluşturulması konusundaki taleplerini dile getirdi.

Aktığ, turizmdeki sorunların giderilmesi için hazırladıkları önerileri Denktaş’a sunarak görüş alış verişinde bulundu.

DENKTAŞ: “SEKTÖRDEKİ ARA ELEMAN SIKINTISI ORTADAN KALKACAK”

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, turizm sektöründe var olan ara eleman ihtiyacının giderilmesi için, uzun süredir faaliyette olmayan Otelciler Turizm ve Eğitim Merkezi’ni (OTEM),  Eylül ayında yeniden hayata geçireceklerini söyledi.

Denktaş, şöyle devam etti:

“Uzun zamandır turizm sektörüne ara kademe elemanlarının eksikliği sektörde ciddi sorunlar oluşturmaktaydı. Bu nedenden dolayı hükümetimiz kurulduğu günden itibaren OTEM’i harekete geçirmek için, gereken maddi ve insan kaynağı ihtiyaçlarını giderecek, OTEM’i 15 Eylül’den itibaren faaliyete geçireceğiz.

Böylece bir yandan ilgili gençlerimiz eğitilerek sektöre kazandırılacak, diğer yandan ara eleman sıkıntısı ortadan kaldırılacaktır.”

DENKTAŞ: “TURİZM ÖRGÜTÜ KURULUŞU ARTIK SON AŞAMADA”

Turizm Örgütü’nün kuruluşunun da son aşamada olduğunu dile getiren Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş bunun kendisi için oldukça hassas bir konu olduğunu söyledi.

Serdar Denktaş şöyle devam etti:

“Turizm örgütü bizim için oldukça hassas bir konu. Geçmiş iktidar dönemimizde hızlandırdığımız çalışmalar bu dönemde yeniden ele alınmıştır.

Tüzük çalışmaları neredeyse tamamlanmıştır. Turizm Örgütümüz, Meclis’in açılması ile birlikte ilgili sektörle de görüşülerek hızla hayata geçecek böylece 1974’den bu yana her hükümetin ‘kuracağız’ dediği örgüt resmen kurulacaktır.”
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 15:43
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460