banner564
banner556

Türkiye’de gözaltına alınan M.Ç isimli şahıs serbest bırakıldı

Kooperatif Merkez Bankası’na ait 3 milyon TL’nin çalınmasıyla ilgili soygun olayında yer aldığı tespit edilen ve Türkiye’de bulunan M.Ç (E-26) isimli şahıs, Türkiye Savcılığı tarafından sorgulanmasına müteakip serbest bırakıldı. Polis Basın Subaylığı'ndan verilen bilgiye göre, M.Ç. ile olayda yer aldığı tespit edilen R.F (E-41) isimli şahsın KKTC’ye iadesinin sağlanması için Başsavcılık nezdinde gerekli girişimlerde bulunuldu.

Türkiye’de gözaltına alınan M.Ç isimli şahıs serbest bırakıldı
M.Ç ve R.F isimli şahısların iadesi için girişimde bulunuldu


Lefkoşa, 1 Ağustos 14 (T.A.K): Kooperatif Merkez Bankası’na ait 3 milyon TL’nin çalınmasıyla ilgili soygun olayında yer aldığı tespit edilen ve Türkiye’de bulunan M.Ç (E-26) isimli şahıs, Türkiye Savcılığı tarafından sorgulanmasına müteakip serbest bırakıldı.

Polis Basın Subaylığı'ndan verilen bilgiye göre, M.Ç. ile olayda yer aldığı tespit edilen R.F (E-41) isimli şahsın KKTC’ye iadesinin sağlanması için Başsavcılık nezdinde gerekli girişimlerde bulunuldu.

Polis Basın Subaylığı açıklaması şöyle:

“24 Temmuz 2014 tarihinde Lefkoşa-Güzelyurt anayolu üzerinde Mevlevi çemberinde gerçekleşen soygun olayında yer aldığı tespit edilen ve Türkiye’de bulunan M.Ç, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması sebebiyle Türkiye Cumhuriyeti Savcılığı tarafından sorgulanmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

Adı edilenin ve olayda yer aldığı tespit edilen R.F’nin ülkemize iadesinin sağlanması için KKTC Hukuk Dairesi (Başsavcılık) nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473