banner493

Başarılı olduk

Kıbrıs Türk Triatlon Milli sporcuları kürsüde ilk sırayı alarak büyük bir onur yaşattı

Başarılı olduk
banner432
Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda mücadele eden Triatlon Milli Takımımız başarılı sonuçlar elde etti.
Kıbrıs Türk Triatlon Milli sporcuları kürsüde ilk sırayı alarak büyük başarı elde etti. 
Şampiyonaya Türkiye Triatlon Federasyonu yetkilileriyle görüşmek için giden Triatlon Federasyonu yetkilileri ve sporcularımız TRT’ye özel röportaj verdiler.
banner520
Milli takım sporcusu olarak yarışa katılan Aspava Spor Kulübü’nden Mehmet Korkut kalabalık rakip grubunu geride bırakıp büyük erkeklerde şampiyon oldu. 
Lefkoşa Türk Belediyesi sporcusu Fezile Işık 40 + kategoride yine şampiyonluğu elde etti. 25+ kategorisinde bayanlarda yarışan ARES takımından Emine Ulucay ise ikinci oldu. 
Tüfekçi Spor Kulübü’nden Berkay Ramiz rakiplerine karşı iyi bir mücadele vererek ikincilik elde etti. 
Ayrıca milli sporcumuz Emine Uluçay genel klasmanda Türkiye ikinciliğini kazandı. Ve yine Triatlon Federasyonu’nun milli takım dışında katılmasına izin verdiği Ares Spor Kulübü sporcularından büyük erkeklerde Kemal Elektrikçi ikinci olurken Hüseyin Arhan da üçüncülük elde etti.
Yarışmalara kendilerini geliştirme ve tecrübe amaçlı katılan Tüfekçi Spor takımından Ersun Hasan ve Tuğcan Özkızan isimli 2 genç sporcu ilk kez katıldıkları böyle büyük bir yarışta iyi bir tecrübe ederek kendilerini geliştirdiler. 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner465