banner564
banner556

Cevat Amerika’da yıldızlaştı

Las Vegas’da Yapılan Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness şampiyonası’nda milli sporcumuz Cevat Yıldız 3’üncü oldu

Cevat Amerika’da yıldızlaştı
KKTC Halter ve Vucut Geliştirme Federasyonu – Vücut Geliştirme ve Fitness Milli Takımı 12 – 17 Ağustos da Amerika’nın Las Vegas kentinde yapılan Dünya Vucut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etti.

PRO sertifikası verildi
30 farklı ülkeden 510 sporcunun yarıştığı dünya şampiyonasında, sporcumuz Cevat Yıldız Fitness Model kategorisinde rakiplerini geride bırakarak Dünya Üçüncülüğüne ulaştı. Vücut Geliştirme ve Fitness sporlarının deneyimli ismi Cevat Yıldız’a  şampiyonada ayrıca Dünya Vucut Geliştirme Federasyonu tarafından Vucut Geliştirme ve Fitness Yarışmalarında ‘ Elit Sporculara ’ verilen PRO Sertifikası da takdim edildi. Yıldız Pro sertifikas ile bundan sonraki ilk uluslar arası yarışmada en üst seviyede sporcularla yarışma hakkı da elde etti.
Cevat Yıldız yakaladığı bu büyük başarı ile Dünya arenasında, 2012 yılında Dünya şampiyonu olarak ülkemize büyük bir başarı kazandıran Tarık Mustafa’nın (Pumps Spor) yetiştirdiği bir sporcu olarak, son yıllarda yükselen başarı grafiği (2013 KKTC şampiyonluğu, 2013 Avrupa üçüncülüğü) ile fitness spor dalında gelecek vadeden bir sporcu olarak dikkat çekiyor.
Sporcu Taner Öztaş Tüm ve Cevat Yıldız, yönetici antrenör Ali Dahlameroğlu’ndan oluşan takımımız 6 gün süren Şampiyona’da; Fitness Muscle Model kategorisinde Taner Öztaş Tüm ve Fitness Model kategorisinde Cevat Yıldız’la yarıştı.

Milyonlarca kişi seyretti
Şampiyonaya katılım ve elde edilen başarılarla ilgili basına konuşan Federasyon Asbaşkanı Ali Dahlameroğlu, özel kanallar vasıtasıyla milyonlarca insanın seyretme olanağı bulduğu bu denli üst seviyede organizasyonlara gerek ülkemiz adına temsiliyet gerekse elde edilen başarıların Kıbrıs Türk sporu adına gurur verici olduğunu söyledi. Sporcularımızın fırsat verildiğinde dünya vitrinlerinde neler yapılabileceklerini her fırsatta kanıtladıklarını anlatan Dahlameroğlu, şampiyonaya 6. kez katıldıklarını, özverili çalışmaların ürünü olan her katılımla deneyimlerin arttığına buna paralel gurur veren başarıların da yakalandığına işaret etti. Dahlameroğlu sözlerini şöyle tamamladı:
“ Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonasına katılınması sürecinde büyük desteği olan Spordan sorumlu bakan Serdar Denktaş, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu’na, Spor Dairesi Müdür Muavini Sn. Mustafa Sütçü ve Spor Dairesi Dışilişkiler amiri  Sertaç Bozatlı’ya  vermiş oldukları büyük destekten dolayı camiamız adına teşekkür ediyoruz ”

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2014, 08:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öz
Öz - 10 ay Önce

Burada bir turkiş powder rumuzlu yerleşik bir faşist var. Cevap verip seviyesine düşmek istemedim. Ancak Kıbrıs için ne cefa çekmiş olduğumu sorgulamaya başlamasına dayanamadım. 1955 İngiliz idaresine biz mücadele verdik, bu yerleşik faşist değil, 1963 de siperlerde derme çatma silahlar hatta topuzlarla gömüllü olarak toplumsal mücadele veren bizdik. Maaşlarımızın bir kısmını toplumsal mücadeleye aktaran bizdik bu yerleşik faşist değil, Erenköyde mücadele eden denizdik, Yerlerimizden göç etmek zorunda kalan da bizdik. Talebe mücahitlik yapan da bizdik, bu faşist yerleşik değil.1974 de elimizde silah mücadele eden de bizdik. Sen kim oluyorsun? Senin ülkemde ne işin var yerleşik?

SIRADAKİ HABER

banner464

banner455