Futbolculardan oturma eylemi

Vartaş Elazığsporlu futbolcular alacakları ödenmediği gerekçesiyle iki gündür idmanlara çıkmıyor

Futbolculardan oturma eylemi
banner432
Maddi sıkıntı yaşayan PTT 1. Lig ekiplerinden Vartaş Elazığspor'da, futbolcular alacakları ödenmediği gerekçesiyle antrenman sahasında oturma eylemi yaptı.
Alacakları ödenmediği gerekçesiyle iki gündür idmanlara çıkmayan Vartaş Elazığporlu futbolcular, duruma tepki göstermek için kulüp tesislerdeki antrenman sahasında toplanarak bir süre oturma eylemi gerçekleştirdi.
Ardından kulüp tesislerine geçen oyuncular adına konuşan takım kaptanı Onur Güney, aylardır yaşadıkları sıkıntılı sürecin birkaç gündür daha da büyüdüğünü ifade ederek, takımla beraber bir karar aldıklarını söyledi.
Elazığ halkından özür dileyen Güney, bu yaptıkları eylemin şehre bir tepki olmadığını belirterek, "8 ay süresince yaptığımız fedakârlıklar ortadadır. Sizlerin de bileceği gibi dayanacak gücümüzün kalmadı. Maddi ve manevi olarak da gerçekten çok zor
durumdayız. Biz gerekli fedakârlıkları takım olarak bugüne kadar fazlasıyla yaptık. Artık takım, bu saatten sonra hak edişlerimiz ödenmediği takdirde antrenmana çıkmama kararı aldı ve bu kararımız ödeme yapılana kadar devam edecektir.
Elazığ halkının, taraftarların ve büyüklerin vicdanına bırakıyoruz." diye konuştu.
Elazığ temsilcisinin ikinci kaptanı Serdar Kulbilge ise geçen hafta Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'la yapılan görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.
Kulüp üst yöneticisi (CEO) Özgehan Doğruöz ve takım kaptanları olarak Yanılmaz'ı makamında ziyaret ettiklerini anımsatan tecrübeli kaleci, Mücahit Yanılmaz'ın kendilerine, yönetimin olası istifasında kulübün sahipsiz kalmayacağını aktardığını bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 09:00
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460