Futsalda şampiyonluk günü

banner453

Üniversitelerarası Salon Futbol Turnuvası’nda bugün final maçları oynanacak

Futsalda şampiyonluk günü
banner432
KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2015-2016 Üniversitelerarası Spor Oyunları kapsamındaki son branş olan Futsal (Salon Futbolu) Şampiyonası dün başladı.
DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Salonu'nda 2 gün sürecek Üniversitelerarası Futsal Şampiyonası'nda erkeklerde toplam 7 okul A ve B olmak üzere iki ayrı grupta, kadınlarda ise 3 okul tek grupta mücadele ediyor.
KTFF hakemlerinden Necmi Bulut, Cemal Sakallı ve Sonay Dericioğlu’nun düdük çaldığı şampiyonanın ilk gününde Erkekler A Grubu’nda 4, B Grubu’nda ise 2 karşılaşma oynanırken kadınlarda ise tek mücadele yapıldı. 
Kadınlarda bugün oynanacak 2 karşılaşma ile müsabakalar sona erecek ve şampiyon belli olacak. Erkeklerde de grup müsabakalarının tamamlanmasının ardından yarı final ve final karşılaşmaları bugün yapılacak ve şampiyon belirlenecek.

A Grubu’nda büyük çekişme
4 okulun yer aldığı Erkekler A Grubu’nda oynanan ilk gün karşılaşmaları büyük çekişmeye sahne oldu. ODTÜ ve GAÜ günü 1 galibiyet ve 1 beraberlikle tamamlarken YDÜ de 1 maç kazanıp 1 maç kaybetti. Grubun zayıf ekibi LİÜ ise çıktığı 2 maçta da farklı mağlup oldu. A Grubu’nda yarı finale yükselecek 2 takım bugün oynanacak maçların ardından belli olacak.

B Grubu’nda LAÜ yarı finalde
3 okulun mücadele ettiği Erkekler B Grubu’nda ise ilk LAÜ fırtınası esti. LAÜ oynadığı 2 maçı da kazanarak grup liderliğini garantiledi ve adını yarı finale yazdırdı. Grubun son maçında bugün DAÜ ile UKÜ karşılaşacak ve kazanan ekip ikinci olarak yarı final biletini alacak. 

Kadınlarda DAÜ galip
3 okulun yer aldığı ve tek devre lig şeklinde oynanacak kadınlarda ise ilk gün tek karşılaşma oynanırken DAÜ rakibi YDÜ karşısında kazanan taraf oldu. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 10:41

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER