“İmkan varsa başarı gelir”

Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası’nda üçüncülük elde eden Mustafa Alnar, önemli açıklamalarda bulundu

“İmkan varsa başarı gelir”
Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası’nda üçüncülük elde eden ülkemizin genç sporcularından Mustafa Alnar, spor servisine konuştu. Alnar, sporculara daha fazla imkânlar sağlanması halinde birçok başarılar elde edilebileceğini vurguladı.

Hükümetin spora bakışı bizi mutlu etti
Yaklaşık 7 yıldır bilardo oynayan ve kısa sürede dünya ve Avrupa’da elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Kıbrıslı Türk Bilardocu Mustafa Alnar, görüşlerini spor servisi ile paylaştı. Mustafa, ‘’Yeni kurulan hükümetin programında spor için yazılanlar bizleri mutlu etmiştir. Umarım yeni hükümet, uluslararası arenada yarışan benim gibi sporculara daha fazla imkânlar sunar ve başarımız daha da büyüyerek devam eder. İmkânlar olduğu sürece ülkemizden birçok başarılı sporcu daha adını duyuracaktır’’ şeklinde konuştu.

‘’İmkân olduğu sürece başarılı sporcular yetişecektir’’
Alnar; ‘’Bilardoya başladığım 2011 yılından itibaren iki kez gençlerde şampiyon olmuştum. Bu yıl ise hem gençlerde hem de büyüklerde şampiyonluğa ulaştım. 16 yaşında bu başarıyı elde etmem benim için çok anlamlı oldu. Uluslararası alanda resmi olarak tanınan KKTC Bilardo Federasyonu çatısı altında KKTC adıyla ve bayrağıyla uluslararası yarışmalara katılmaktayız. Benim son iki yılda bir Avrupa 3.’lüğüm bir de Avrupa 2.’liğim, ayrıca bu yıl Dünya Gençler Şampiyonasında da Dünya 3.’lüğüm var. Yeni kurulan hükümetin programında spor için yazılanlar bizleri mutlu etmiştir. Umarım yeni hükümet uluslararası arenada yarışan benim gibi sporculara daha fazla imkânlar sunar ve başarımız daha da büyüyerek devam eder. İmkânlar olduğu sürece ülkemizden birçok başarılı sporcu daha adını duyuracaktır’’ diyerek sözlerini noktaladı.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 05:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER