Yeni bir dönem başladı

Katip Demir’in katılmadığı genel kurulda Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ulusal Ağı Başkanlığına Mehmetçik Belediye Başkanı Sarıçizmeli seçildi

Yeni bir dönem başladı
Özgül Gürkut MUTLUYAKALI
Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ulusal Ağı Genel Kurulu dün yapıldı, Başkanlığa Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli seçildi.
Uluslararası Cittaslow örgütüne üye olan sakin şehir ünvanlı belediyeler Yeniboğaziçi, Lefke ve Mehmetçik Belediyelerinden ikisi olan Lefke ve Mehmetçik’in katıldığı genel kurul “Cittaslow 2018 hedeflerinin tartışılması, Kuzey Kıbrıs Ulusal Ağ Başkanının seçimi, Kuzey Kıbrıs Cittaslow Teknik Koordinatörünün seçimi, Fransa’da Haziran ayında düzenlenecek uluslararası genel kurulda ortak strateji belirlenmesi, Cittaslow üyelik dosyalarının ileriye götürülmesi ve yeni üyeliklerin tartışılması” gündemiyle yapıldı.
Genel kuruldan sonra basın toplantısı da düzenlendi. Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’ndeki basın toplantısına Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, KKTC Cittaslow Ağı Teknik Koordinatörü Hasan Karlıtaş ve Mehmetçik Belediyesi Cittaslow Koordinatörü Turgut Değirmencioğlu katıldı.
Sarıçizmeli, genel kurula, ağ başkanı ve Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir’in katılmadığını, başkanlığa kendisinin, Teknik Koordinatörlüğe de Hasan Karlıtaş’ın seçildiğini açıkladı. Sarıçizmeli, bir ekip ve gönüllülük işi yürüttüklerini, bundan sonra görevi hep birlikte layıkıyla yapmak zorunda olduklarını vurguladı.
Sarıçizmeli, soruları yanıtlarken Katip Demir’in ne ulusal ne de uluslararası koordinasyon toplantılarına katıldığını; temas kurmakta sıkıntı yaşadıkları bir dönem geçirdiklerini ve ciddi zaman kaybettiklerini söyledi.
Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Cittaslow’un insan ve yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan bir anlayış olduğuna işaret ederek, 30 ülkede 250 civarında üyesi bulunduğunu, ülke ağı oluşturmak için en az 3 üye belediye gerektiğini ve ağı bulunan 20 ülkeden birinin de KKTC olduğunu söyledi.
Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ağı Teknik Koordinatörü Hasan Karlıtaş da konuşmasında, yeni bir dönemin başladığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 05:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER