Muhteşem final

Güçver Su Sporları Kulübü tarafından yaz döneminde gerçekleştirilen kurslar yapılan son yarışlarla tamamlandı

Muhteşem final
Güçver Su Sporları Kulübünün her yıl geleneksel  olarak düzenlediği yaz dönemi yüzme kurslarının sezon finali görkemli bir final yarışı ile sona erdi. Magusa ve civar köylerinin katılımı ile gerçekleşen kursiyer yüzme yarışı mahşeri bir izleyici kalabalığı ile tamamlandı.
Yarışlara katılan 105 çocuk kıyasıya yarışırken yaz döneminde öğrendikleri yüzme tekniklerini ailelerine gösterme fırsatı buldular.

Kapalı Yüzme havuzu şart
Kulüp başkanı Mustafa Güçver'in yaptığı konuşmada artık kapalı olimpik veya yarı olimpik bir yüzme havuzunun Magusa’ya şart olduğu , bu kadar çocuğun kış döneminde Mağusa’da yüzme çalışması yapabilmesi gerektiğini belirtti.  Yüzmenin yaz kış devamlılık gerektiren bir spor olduğu önemle vurgulayan Güçver konuşmasında faaliyetlerinin sadece yüzme ile kısıtlı olmadığını kulüp bünyesi içerisinde yelkencilik dersleri windsurf kurslarının yaz kış devam ettiği bunun yanı sıra bu yılda 8 yaş ve üzeri gruplara kitesurf kursları da verileceği açıklandı.
Güçver Su Sporları Kulübü'nün bu yıl ki kış kursları 9 Eylül tarihinde Alfam Yüzme havuzunda başlayıp daha sonra kapalı otel havuzlarında devam edileceği belirtildi.
Yarışmalarda dereceye girenlere kulüp yetkilileri tarafından madalyaları takdim edildi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2014, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473