banner564
banner556

Özgürgün’den yeni sezon müjdesi

Başbakan, kulüplere katkının 5 milyon TL’ye çıkarılacağını açıkladı

banner611
Özgürgün’den yeni sezon müjdesi
banner598
banner616
Başbakan Hüseyin Özgürgün, 22 Eylül’de başlayacak olan futbol sezonu öncesi Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun medyanın spor müdürleriyle Lefkoşa’da Eziç Restorantta düzenlediği kahvaltıda bir araya geldi.

Futbolda altyapıya önem veriyoruz
Hüseyin Özgürgün, görüşmede yaptığı açıklamada, futbolun toplumlarda birliktelik ve sosyalleşmeye büyük katkı yaptığını, bunun bilinciyle göreve gelmeleriyle birlikte futbolda altyapının güçlendirilmesine önem gösterdiklerini söyledi.

Tüm spor branşlarına katkı yapıyoruz
Bir kısmı tamamlanmış bir kısmı yapımı devam etmekte olan pek çok proje başlattıklarına, bazı kulüplere arazi tahsis ettiklerine, futbol kulüplerine yönelik katkıyı arttırdıklarına dikkat çeken Özgürgün, bu çerçevede tüm spor branşlarına ciddi katkı yaptıklarını vurguladı.

Kulüplere katkı artacak
Dışişleri Bakanlığı görevinde iken yaptırdığı bir ankette futbola ilgi ve alakası olanların yüzde 85 olduğunu anımsatan Özgürgün, futbol maçlarındaki izleyici sayısının geçen yıl arttığını, statların iyileştirilmesinin statların doluluk oranını etkilediğini gösterdiğini söyledi.
KTFF aracılığıyla kulüplere katkının yüzde 25-30 oranında arttırmayı planladıklarını kaydeden Özgürgün, ek katkının kulüplere altyapılarındaki faaliyetlerine göre dağıtılmasının tasarlandığını kaydetti.

Katkı altyapıya göre dağıtılsın
Özgürgün, “Kulüplere olan katkıyı, yüzde 25 veya 30 oranında arttırmayı düşünüyoruz, ancak bunun altyapılarına yönelik olmasını planlıyoruz. Örneğin altyapıda ne kadar çocuk oynatıyorsa o kadar çok katkı almasını sağlamayı düşünüyoruz” dedi.

Sertoğlu: Spor basının çok ciddi desteğini gördük
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ise spor muhabirlerinin zor bir görev üstlendiklerini, KTFF’nin çok ciddi desteklerini gördüğünü, futbolun gelişmesine ciddi katkı koyduklarını söyledi. Sertoğlu, yeni sezonun fairplay içerisinde geçmesini temenni etti.

Yapılan projeler ülke gençliğine en büyük katkı
Yeni geliştirilen malzemelerle yapılan yeni sentetik sahalar ve bazı statların ışıklandırılmasının ülke gençliğine yapılan en büyük katkı olduğunu kaydeden Özgürgün, 2018 yılında da futbola çok ciddi yatırım kalemi öngörüldüğünü ifade etti. Sertoğlu, “Futbolun geleceği açık” dedi.

Kan ihtiyacının karşılanması için katkı
Hasan Sertoğlu,  Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı yetkililerinin KTFF’den kan ihtiyacının karşılanması için katkı talebinde bulunduğunu, çok geniş kitlelere ulaşabilen bir federasyon olarak bu konuda Federasyon ve spor muhabirlerine görev düştüğünü söyledi.
Sertoğlu, kan bağış aracı sahibi Kızılay ile Federasyonun işbirliği yapabileceğini, kan toplamak için maçlara veya kulüplere kan bağış aracıyla ziyaretler düzenlenebileceğini söyledi.
Kahvaltılı görüşmeye, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Kıbrıs Türk Kulüpler Birliği Başkanı Kemal Köseoğlu ile KTFF’den yetkililer de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473